It's ART time!

It's ART time!

Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Adelina Ismaili i ka befasuar të gjithë me lajmin e fundit se shumë shpejt do të vijë me një projekt të ri televiziv si moderatore. Artistja ka zbuluar se si do të quhet programi...
Dua Lipa është padyshim një ndër personazhet më të dashur me famë botërore. Vetëm pak vite në treg, artistja shqiptare ka arritur të jetë një nga emrat më të kërkuar të industrisë muzikore botërore.  Pak ditë më parë, ylli...
Rrjeti amerikan “Showtime” ka publikuar për herë të parë trajlerin e filmit “The Comedy Rule”, një version i dramatizuar i marrëdhënies mes ish kreut të FBI-së James Comey dhe presidentit amerikan Donald Trump. Aktori Jeff Daniels portretizon në film ish-kreun...
  Koreografja dhe pedagogia e njohur e Universitetit të Arteve Dr. Riselda Sejdiu sot ndau me ndjekësit e saj në platformën Instagram disa nga detyrat më të preferuara të studentëve të Universitetit të Arteve gjatë periudhës kur mësimi u dha...
  Shtangësit Dave Greenfield Lorne Thomson / Redferns Dave Greenfield Tastieristi i Stranglers, 71 vjeç, vdiq 3 maj për shkak të komplikimeve nga COVID-19, njoftoi grupi. Greenfield është kredituar për krijimin e hitit më të madh të grupit anglez, "Gold Brown" të vitit...
  Dita botërore e Vallëzimit është një eveniment që festohet në të gjithë botën që në 29 prill të vitit 1982, i krijuar nga Këshilli Internacional i Kërcimit dhe UNESCO. Kjo ditë përkujton ditëlindjen e Zhan Zhorzh Noverit i cili...
Dr Riselda Sejdiu gjithmonë ka qenë transparente për sa i përket mësimeve që ka zhvilluar në Universitetin e Arteve, gjithmonë i ka pëlqyer të ndajë momente nga mësimi  me ndjekësit e saj në rrjetet sociale. Mësimi online vazhdon të...
Këngëtari italian i operës, Andrea Bocelli, ndryshe i njohur si një nga tenorët më të famshëm në botë, do të performojë në katedralen e zbrazët të Milanos, “Duomo”, të dielën më 12 prill. Koncerti i cili do të transmetohet...
  Mësimi online vazhdon ... Ne përpiqemi gjatë gjithë kohës të jemi të saktë me ato që u ofrojmë studentëve tanë.  Unë mendoj se gjëja më e rëndësishme për momentin është që programet e përzgjedhjes nga hulumtimi ynë dhe metodologjitë...
Jennifer Lopez është nëna me seksi e showbiz-it dhe kjo nuk ka diskutim. Ndonëse është nënë e dy fëmijëve, ajo ja del gjithmonë të tërheqë vëmendjen e të gjithëve me format e saj, të cilat i vë shpesh herë në...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar