It's ART time! Kritikë Arti

Kritikë Arti

  Le të flasim pak për artin e vërtetë dhe çfarë  quajmë art?  Në këtë rast të veçantë do të flas për artin e krijimit, çfarë është një lëvizje krijuese pa muzikë në sfond?  Unë do të thoja që është...
https://www.instagram.com/p/BozETQ9Hy6h/?igshid=ck7wx9dgm38a Eh, sa më e vështirë të jetë rruga e artit, aq më e vështirë do të jetë gjithmonë ta merrni atë siç duhet, është mënyra e vetme për të zbuluar nëse nuk jeni i aftë.  https://www.instagram.com/p/BxqKH5PHeLq/?igshid=19ijnebhwmj06 https://www.instagram.com/p/Bxp-Q-BA_Qo/?igshid=l71zh7xyg31l Në qoftë se nuk jeni...
“La Perle By Dragone”, ishte vetëm një nga ato orgazmat shpirtërore dhe mendore që dikush duhet të përjetojë një herë në jetë ... Si artiste sot në këtë shfaqje u ndjeva shumë e vogël si në imagjinatë, në iluzione...
Nxitja e vërtetë e asaj që duam të dëgjojmë në të vërtetë qëndron tek ekzistenca e një artisti... Mos u mundoni të gërmoni më shumë, kënaquni dhe konsiderojeni artin si realizim të dëshirave tuaja, jo si një ndëshkim që...
Ka qenë një periudhë e vështirë dhe tepër e ngarkuar për studentët e Universitetit të Arteve sezoni i provimeve. Një sezon i ngarkuar fizikisht edhe emocionalisht nuk i ka ndalur kurrë studentët për të realizuar detyrat e tyre në...
https://www.instagram.com/p/Bysw6Lnn1Es/?igshid=1rvpoxexil71g Jemi në sezon provimesh edhe në sezon emocionesh dhe sigurisht që pesha më e madhe është pikërisht pesha e pedagogëve se si ti realizojnë provimet e tyre në mënyrën me dinjitoze... https://www.instagram.com/p/Bys6wb6HN0Q/?igshid=1iz8l72dkn096 Pikërisht një nga provimet që na u duk sikur...
Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Ajo është pedagoge, koreografe dhe autoria e shumë librave të saj shkencorë kushtuar kërcimit. Dr.Riselda Sejdija, shquhet gjithnjë për trasparencën e saj...Riselda edhe kësaj radhe nuk ngurron të jetë protagoniste e meritave të saj që i ka merituar me...
Fantasike ! Rewind në Korçë ishte një magji pasi i gjithë publiku nuk ngurroi të duartrokiste çdo moment në shfaqje dhe t'u dhuronte buqeta me lule interpretuesve dhe koreografes dhe producentes Dr.Riselda Sejidiu. Gjithçka filloi me provat në Teatrin Andon...
Një përfaqësues i yllit të popit e quan "Daily Mirror" raport "100 për qind false". Një përfaqësues i Bruno Mars thotë se një raport që pretendon se do ta portretizojë princin në një film të ri është "100 përqind i...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar