Nicole Scherzinger, së fundmi u spekulua se po bëhet nënë për herë të parë. Kjo pas disa paraqitjeve të saj, të cilat rrëmbyen vëmendje të madhe në tabloidet e huaja e po ashtu edhe në rrjetet sociale. Megjithatë, ajo ka...
Joga detox ju jep energji dhe përmirëson mirëqenien tuaj të përgjithshme. Disa ushtrime janë qetësuese dhe sigurojnë relaksim, dhe disa nga pozicionet e yogës janë të përqendruara në lëvizjet që ndihmojnë trupin të pastrojë toksinat dhe të stimulojë "agni",...
Yogacharya Sri B.K.S.  Iyengar lindi në Bellur, Indi në vitin 1918. Një student i Krishnamacharya,  vazhdoi të zhvillojë një stil të  “Hatha Yoga” që thekson saktësinë dhe shtrirjen… “Iyengar Yoga” është forma më e praktikuar e yogës në botë. ...
Stresi juaj  mund të zvarritet  në jetën tuaj dhe shpesh mund të jetë i vështirë për tu shkëputur nga ju në fazat e izolimit. Në fakt izolimi e ka këtë efekt, ai ju zbërthen se kush jeni  ju në...
Ato janë vërtetë tinguj shërues , mënyra sesi ato instalohen  në mendje kjo praktikë është për ta dëshiruar. Shkenca vërteton se shërimi i tingullit bazohet në rezonancën, e cila është kur materia ndikohet nga dridhjet e jashtme. . . aka valëzon....
Filozofia e Yogës, shpesh e përmendur thjesht si yoga, është një nga gjashtë darshanët kryesorë, ose shkollat ​​ortodokse të Hinduizmit. Origjina e kësaj filozofie është e paqartë, por referencat e para mund të gjenden në Upanishads nga mijëvjeçari i...
Dr.Riselda Sejdija ishte e ftuar sot tek emisioni i pasdites “ Rudina” në TvKlan. Intervista u zhvillua për jetën e saj private dhe të rejat e fundit përreth workshop-it të saj në Dubai , shkruan mulliri.al. Ishte hera e...
Yogacharya Sri B.K.S.  Iyengar lindi në Bellur, Indi në vitin 1918. Një student i Krishnamacharya,  vazhdoi të zhvillojë një stil të  “Hatha Yoga” që thekson saktësinë dhe shtrirjen...  “Iyengar Yoga” është forma më e praktikuar e yogës në botë.  Drita...
Për sa kohë që jetoni do të mësoni...Unë mendoj se futem në ata njerëz që punojnë shumë dhe kurrë nuk më pëlqen të bërtas studimin  dhe dijet ... Lëvdata e tepruar gjithmonë më ka frikësuar dhe vazhdon të më...
Mësoni jogën për fillestarë. Joga është një ndër treningët më të adhuruar të shumicës së popullatës, mirëpo te ne nuk është edhe aq aktuale. Mirëpo, kur të shini se si mund t’ju ndihmojë, menjëherë do t’ia filloni treningut, transmeton Telegrafi. Përse...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar