Reperi i famshëm, 50 Cent, duket se tani i ka hyrë edhe botës së kinematografisë.

Mediat e huaja shkruajnë se përmes kompanisë së tij “G-Unit Film & Television”, ka nënshkruar marrëveshje për realizimin e tre filmave me “Arts District Enterainment”, kompania e drejtuar nga Roger Birnbaum, Eli Roth dhe Michael Besman dhe studion e filmave me buxhet të ulët, “3BlackDot”.

- SPONSOR -Smiley face

Ndërkohë 50 Cent ka thënë në një deklaratë të tij se po e sprovon veten edhe në filma të zhanrit horror. Ai ka shtuar se mezi po pret që t’i tregojë botës se çfarë projekte të veçanta kanë përgatitur.

- SPONSOR -Smiley face