E diela tragjike na gjen duke marrë vesh lajmin e pa dëshiruar. Ndahet nga jeta në moshën 31-vjeçare gazetarja Adelajda Xhemani. Nga informacionet paraprake mësohet se gazetarja ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj, orët e para të mëngjesit, si pasojë e një ataku kardiak.

Adelajda Xhamani mbaroi studimet për Gjuhë Letërsi .Adelajda punonte në shtypin rozë dhe kaqënë moderatore në shumë televizione për të arritur së fundmi në  postin e kryeredaktores në një revistë.

- SPONSOR -Smiley face