Adelina Ismaili disa ditë më parë deklaroi para publikut, se ishte pothuajse e pa diskuturshme rikthimi në skenë si këngëtare.

Edhe pse mbështetja e publikut dhe duartrokitjet e tyre e bëjnë të ndihet mirë, këngëtarja është e vendosur për të ardhmen dhe duket se muzika nuk bën pjesë më në prioritetet e saja. Fjalet e saj “une do te dal në skenë por jo si këngëtare,  si këngëtare jo, kurrë më! Nuk besoj”, është përgjigjur Adelina për emisionin Prive të një kanali në kosovë. Por kur këngëtarja është pyetur se a do të kthehet si këngëtare në industrinë muzikore. “Do të kthehem, por në diçka tjetër. Në aktrim”, ka shprehura ajo.

- SPONSOR -Smiley face

Ajo ka thënë se ka diçka konkrete sa i përket aktrimit, mirëpo nuk ka dhënë më shumë detaje.

Edhe gjatë kësaj interviste, Adelina e ka bërë të qartë se prioritet i saj mbetet familja e saj.

- SPONSOR -Smiley face