Alban Skenderaj ambasadori i ri i World Vision

Me shume dashuri pranova te jem ambasador i World Vision ne Shqiperi dhe Kosove, nje organizate qe ka ne zemer te saj femijet.

- SPONSOR -Smiley face

Bashke do te pershkruajme nje udhetim te gjate e do bejme gjithcka qe femijet te rritet me dashuri por edhe dinjitet. TUNGJATJETA..JETE eshte nje nisme qe i dedikohet femijeve me Aftesi te Kufizuara te cilet nuk marrin dot asnje sherbim. World Vision nuk mund tia dale vetem ndaj ky projekt meriton vemendjen dhe solidaritetin e te gjitheve.

Ftojme te gjithe shqiptaret te dhurojne 400 leke ne menyre qe mijra femijeve me aftesi te kufizuara qe jetojne ne zonat te thella te Librazhdit t’ju mundesohet nje grup mjekesh dhe specialistesh ne shtepite e tyre. Mijra femijeve ju eshte mohuar femijeria per arsye qe nuk varen prej tyre. Ata sot kane nevoje per mbeshtetje, dashuri! Histori te veshtira, te dhimbshe, por edhe plot jete, deshire, besim e shprese. Ata femije si cdo femije meritojne t‘ju rikthehet sa me pare buzeqeshja.

A do te jete ai njeriu I duhur per ndihmen e femijeve?

 

- SPONSOR -Smiley face