Festivali Ndërkombëtar i Filmit Horror nis më 29 nëntor në Sidnej të Australisë. Ky edicion do të hapet pikërisht me filmin e parë shqiptar të zhanrit horror, projekt filmik që është realizuar nga produksioni australian “Kastlefilms” e me regji të Steven Kastrissios.

“Bloodlands” tregon sesi një grua e thjeshtë dhunohet, mbetet shtatzënë dhe stigmatizohet nga banorët e lagjes së saj. Atë e dëbojnë në mal, duke e quajtur shtrigë. E lënduar, e urryer dhe e dëbuar kjo grua vendos që të shndërrohet në një shtrigë të vërtetë dhe të marrë hakun për krejt dhimbjen që i kanë shkaktuar raporton Tirana Today.

- SPONSOR -Smiley face

 

- SPONSOR -Smiley face