Përvec vetive efikase në lidhje me lëkuren e fytyres së njeriut, mjalti është gjithashtu
një hidratues shumë funksionl për flokë të dëmtuar dhe të irrituar.


Përbërësit.
Mjalte, Vaj ulliri, ose Vaj bajamesh, aloe vera xhel I pastër

- SPONSOR -Smiley face

Përziej me kujdes dhe apliko.

  • 2 lugë xhel aloe vera i pastër
  • 1/5 filxhan mjaltë
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri I mirë, ose ky vaj mund të zëvendesohet me vaj bajamesh të
    ëmbla

Mbas larjes së flokut. Duke mos I tharë ato e aplikojmë në flokët e lagur duke filluar
nga rrenja deri ne maja. E lejmë për 40 minuta dhe e shpëlajme me kujdes.

- SPONSOR -Smiley face