Një brumë me lëng bretkocë dhe patate të kalëruara kuzhinier në të njëjtën temperaturë për t’ju ndihmuar të merrni këtë vakt elegant në tryezë më të shpejtë.

- SPONSOR -Smiley face

PËRBËRËSIT

  • 1 kockë në mish derri me brumë (6 1/2 deri në 7 paund), ne temperaturen e dhomës.
  • Kripë e trashë dhe piper toke.
  • 3 kilogram patate ari të Yukonit, pastrohen dhe prerë në copa 1/2-inç.
  • 6 karafil hudhër, të qeruara dhe të shtypura.
  • 2 copa rozmarinë të freskët.

UDHEZIMET

  • Ngrohni furrën në 400 gradë, me raftin në të tretat e sipërme dhe të poshtme. Vendoseni viçin në një fletë të madhe të pjekjes; hidhini kripë dhe piper ne pjesen esiperme. Vendoseni në raftin e sipërm për 45 minuta;
  • lëvizni raftin me poshte.
  • Hiqni 3 deri në 4 lugë yndyrë nga viçi dhe vendosni në një fletë të dytë të pjekjes me patate, hudhër dhe rozmarinë. Hidhini kripë dhe piper për të kombinuar; vendosni në raftet e sipërme.
  • Vendosni termometrin dhe nese tregon 110 gradë, vendoseni per 45 deri 60 minuta më shumë. Hiqni viçin prej furrës dhe çadrës me fletë alumini; le të pushoni derisa temperatura e brendshme të rregjistrohet 130 gradë, rreth 30 minuta.
  • Vazhdoni të pjekni patate, duke I kthyer ndonjëherë, deri nëpjekje te lehte, vendoseni per 25 deri 30 minuta më shumë.

Sherbejeni mishin e vicit bashke me patatet.

- SPONSOR -Smiley face