Aktualitet

Aktualitet

Aktorja e njohur, Sharon Stone, ka treguar se në karrierën e saj 40-vjeçare, Robert De Niro ka qenë aktori që ka puthur më mirë se kushdo tjetër. Të dy, ishin në rolet e Ginger McKenna dhe Sam “Ace” Rothstein në...
Kreu i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) tha të mërkurën se ” vendimet e kësaj agjencie do të udhëhiqen nga shkenca” kur bëhet fjala për të vendosur nëse do të jepet autorizim i plotë apo për përdorim...
E pyetur nëse Shqipëria rrezikohet nga një valë e dytë e koronavirusit, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, është shprehur se kurba epidemiologjike, për fat të mirë nuk ka rritje eksponenciale. Manastirliu deklaroi se qeveria ka marrë masa për të gjurmuar...
Lëkundjet ishin me magnitudë 4.6 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 10 km në verilindje të Lushnjes dhe thellësia e këtij tërmeti ishte 2 kilometra. Lëkundjet u ndjenë në Tiranë, Elbasan dhe Durrës. Ndërkohë EMSC e ka konsideruar këto lëkundje të...
Gjatë natës në vendin tonë janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter dhe u ndje në disa zona si: Tiranë, Elbasan, Durrës etj. Ndërkohë lëkundjet e tjera ishin të lehta me...
Për të gjithë ardhuruesit e filmave te fantashkencës, po vjen Matrix 4. Filmi me regji te Lana Wachowskit, ishte planifikuar të shfaqej në kinema verën e 2021. Por koronavirusi nuk la vend për një gjë të tillë. Për Matrix 4,...
Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 121 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë tre qytetarë. Ndërkohë betejën me virusin e rrezikshëm e kanë...
Pas një shkëputje prej një dekade, ikona e kinematografisë italiane, Sophia Loren do të luajë në një film artistik. Tashmë 86 vjec, ajo do të luajë një rol kryesor në një film Italian që titullohet The Life Ahead dhe...
  Të gjithë mbajmë mend nga fëmijëria se sa herë jemi sëmurë, gjyshet tona na kanë shërbyer një supë pule. Edhe pse ndoshta nuk i dimë arsyet, disi edhe neve supa e gjyshes na ka mbetur kjo shprehi. Ja përfitimet e...
Duket se së fundmi të gjithë jemi më të informuar në lidhje me ekyistencën e lidhjeve jashtëmartesore. Kjo temë dikur ka qenë tabu, ose më mirë të themi shumë pak e diskutuar. Por pse tradhtojnë burrat? Thuhet se tradhtia është...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar