Aktualitet

Aktualitet

  Koreografja dhe pedagogia e njohur e Universitetit të Arteve Dr. Riselda Sejdiu sot ndau me ndjekësit e saj në platformën Instagram disa nga detyrat më të preferuara të studentëve të Universitetit të Arteve gjatë periudhës kur mësimi u dha...
  Organizatorët e fushatës së bojkotit ndaj Facebook kanë kritikuar Mark Zuckerberg  se ‘nuk ka bërë asgjë’ për të ndaluar fjalimet e mbushura me urrejtje në faqe. Liderë të fushatës kanë folur pas një takimi të cilësuar prej tyre si ‘zhgënjyes’...
  Shkencëtarët paralajmëruan të mërkurën një valë të mundshme të dëmtimit të trurit që lidhet me pandeminë e koronavirusit, provat e reja faktuan se Covid 19 mundet të cojë në komplikime  të rënda neurologjike që përfshin inflamacionin psikozën dhe deliriumin...
  Johnny Depp ka treguar se i ka dhënë vajzës Lily-Rose marijuanë kur ajo ishte vetëm 13 vjeç, me pretendimin se ky është një veprim i përgjegjshëm i një prindi. Deklarata u tha në gjykatë të martën, pasi aktori, 57 vjeç...
  Karnavaleve të Korçës nuk i mungoi këtë vit as muzika e as ngjyrat e bukura të kostumeve të përzgjedhura për paradën. Por, eventi i këtij viti nuk kishte entuziazmin e viteve të shkuara. Koronavirusi dhe kujdesi që duhet ndaj...
  Charlize Theron nuk e perferon mësimin në shtëpi, gjë që ndodhin në shumë vende të botës si shkak i pandemisë Covid-19. Ndërsa promovonte filmin e saj të ri, The Old Old , aktorja 44-vjeçare foli rreth asaj që nuk i...
Për Luanin, Dashin dhe Peshqit, muaji Korrik do të jetë i shkëlqyer. Personat që iu përkasin këtyre shenjave, do të bekohen nga energjia pozitive dhe do të hedhin hapa shumë të suksesshëm gjatë këtij muaji. Dashi Personat e kësaj shenje duan...
Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka folur lidhur me vaksinën e koronavirusit. Në fjalën e tij, Pipero është shprehur se nëse do të dilte vaksina kundër pandemisë, vetë ai do të ishte ndër...
Turqia testoi ditën e hënë prototipin e trenit të parë elektrik vendas që është duke u prodhuar në një fabrikë në distriktin e Adapazari. Në një ceremoni që u zhvillua nën masa shumë të forta sigurie për shkak të pandemisë,...
I apasionuar pas fotografisë dhe videove, vloggeri 14-vjeçar Brahim Sejdiu ka shumë pasione, nga sporti deri në teknologji. Por meqenëse ky i fundit e ka joshur më shumë, ai ka hulumtuar për të realizuar vlogje të reja pasi shohim...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar