E mërkurë, 8 janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit. Sot të mërkurë, dt.08 nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT E mërkurë, dt.08 temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet...
Moti në ditët e ardhshme në Shqipëri sipas Meteoalb, mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri të shtunën kur vranësirat shtohen në të gjithë vendin. Por vetëm reshje të pakta dëbore do të ketë në skajet Veri-Verilindje të Shqipërisë. Temperaturat...
Me “surpriza” dhe temperatura të ulëta, ja se çfarë ka “rezervuar” moti në natën e ndërrimit të viteve Parashikimi i IGJEUM, 31 dhjetor 2019 RESHJET E martë, dt.31 , priten reshje lokalisht të dobëta në qarqet Kukës dhe Dibër, ndërsa në qarqet...
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet  zona me presion të lartë atmosferik dhe masa ajri të ftohta me origjinë Kontinentale të cilat kanë sjellë temperatura të ulëta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E premte, dt 27 dhjetor 2019. Moti do të jetë me alternime...
Kjo fundjavë do të na rezervojë një mot të paqëndrueshëm, ku “kryefjala” do të jenë reshjet e shiut, njofton SHMU. E shtuna edhe pse deri në mesditë do të ketë edhe intervale kthjellimi pas mesditë reshjet e shiut do...
Kjo javë do të nisë me mot të kthjellët dhe me rritje të temperaturave. Njihuni me parashikimin e Institut të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit për ditën e nesërme, e hënë 16 dhjetor 2019. Nesër (e hënë, dt. 16),...
Territori shqiptar do të jetë me vranësira dhe reshje shiu gjate orëve të para të ditës, ku më të fokusuara shirat do të jenë në zonat jugore. Ndërsa në zonat malore reshjet do të bien në formë dëbore. Por mesdita...
Kjo javë do të shoqërohet me reshje shiu si dhe me dëborë në zonat malore. Shërbimi Metrologjik Ushtarak bën me dije se reshjet do të bien kryesisht gjatë ditës së martë për të vazhduar me përmirësimin e situatën nga...
E shtunë, 30 nëntor 2019. Parashikimi sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Sot (e shtunë, dt.30) priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet priten të jenë mesatare në qarqet Shkodër, Lezhë, Kukës, Dibër, Durrës Tiranë, Elbasan dhe...
Shqipëria do të vijojë me kthjellime si dhe vranësira të pakta gjatë paradites, por duke iu afruar mesditës do të kemi një zhvillim të vranësirave duke gjeneruar reshje shiu në zonat veriperëndimore si dhe zonat jugore. Temperaturat e ajrit do...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar