Aktualitet Faqe 2

Aktualitet

Dashi Aktualisht, e gjithë energjia që ju nevojitet është brenda jush. Është zgjedhja juaj, si zhvillohet.-Nëse doni të arrini diçka, askush nuk do t’ju ndalojë. Përpiquni të bëni zgjedhjet e duhura, veçanërisht në aspektin profesional. Demi Nëse nuk tregoheni të kujdesshëm, do...
Nga analiza e fundit laboratorike të kryera te një pacient qipriot I infektuar me koronavirus, vërtetoi se i është implantuar një mikroçip RFID. Mikroçipi RFID vepron si transmetues për sistemin e identifikimit me anë të radiofrekuencës. Sipas dëshmisë së pacintit,...
Një nga shqetësimet më të mëdha në lidhje me përparimin e pandemisë së coronavirusit është mundësia e infeksionit nga njerëzit që nuk kanë simptoma dhe mund të transmetojnë virusin. Si përgjigje e kësaj, ushtria amerikane e vendosur në Korenë e...
Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos, është njeriu më i pasur në botë, sipas listës së miliarderëve të Forbes të 2019. Me një pasuri prej 131 miliardë dollarë, ai është njeriu më i pasur në historinë moderne. Por ai nuk...
Që nga hipopotamët e tij të përkëdhelur dhe deri te detajet  e errëta të vdekjes së tij, zbulohen fakte magjepsëse rreth Pablo Escobarit, zotërisë së drogës më të frikshëm të historisë. 1.Në pronat e tij ekstravagante në Puerto Triunfo, Escobar...
Pak minuta më parë shqiptarët janë zgjuar  nga një tërmet jo i lehtë që i ka zgjuar tronditur dhe kanë dalë të gjithë nga shtëpitë. Epiqëndra ishte në Maliq të Korçës dhe lëkundjet janë ndjerë në gjithë juglindjen. Bëhet me...
Ashtu si femrave, edhe meshkujve u pëlqen të kënaqen më aktivitete të ndryshme të vetë-kujdesit, përfshirë marrjen e një manikyri. Disa prej tyre janë madje shumë të lezetshëm kur i pikturojnë thonjtë e tyre me ngjyra të ndryshme. Këtu keni disa...
Austria dhe Danimarka, dy vende që janë vetëm disa orë larg nga njëra-tjetra, kanë njoftuar fillimin e fazës së daljes nga emergjenca e koronavirusit, që në të dyja vendet do të fillojë menjëherë pas Pashkëve. Por ndërsa kryeministri austriak...
Konfirmohet një rast i ri me COVID 19 në Korçë. I infektuari mësohet se është punonjës në Drejtorinë e Kufirit, i cili mendohet të jetë infektuar nga efektivi tjetër që  kemi raportuar ditë më parë. Është bërë dezinfektimi i ambienteve...
Kur po bëhet gati një muaj që ka nisur kufizimi i lëvizjeve dhe shqiptarët janë vendosur në karantinë të detyruar brenda shtëpive të tyre është interesante ajo që ka ndodhur me atë çka ata kërkojnë në internet, ku kanë...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar