Aktualitet Faqe 2

Aktualitet

Shkencëtarët kanë zbuluar lidhje midis niveleve të larta të ndotjes dhe humbjes së kujtesës. Studiuesit nga Universiteti i Warwick gjetën se kujtesa e njerëzve është më e dëmtuar në zonat me nivele të larta të dioksidit të azotit (NO2) dhe...
Aktorja Felicity Huffman është fotografuar në ambientet e burgut ku po kryen dënimin për skandalin e mashtrimit për pranimin e vajzës së saj në kolegj. Huffman shihet e veshur me një uniformë burgu të gjelbër dhe kapele në kokë...
Teksa ishte i ftuar në emisionin “The Tonight Show” me Jimmy Fallon, aktori i famshëm Alec Baldwin ka befasuar publikun me gjestin e tij aspak të zakonshëm. Ndërkohë që po tregonte se kishte humbur peshë, ai iu drejtua spektatorëve: “Dëshironi...
Familja më e madhe në Britani do bëhet edhe më e madhe. Sue Radford ka njoftuar se po pret fëmijën e saj të 22-të me bashkëshortin Noel. Çifti bëri zbulimin me anë të një video në YouTube. Nëna 44-vjeçare...
Dukesha e Sussex ka thënë se miqtë e këshilluan që të mos martohej me Princin Harry për të shmangur presionin nga media. Ish-aktorja rrëfeu se shoqëria i tha që: “Nuk duhet ta bësh këtë sepse mediat do të shkatërrojnë...
Ajo tashmë është e njohur për stilin e veçantë e njëherësh shumë të guximshëm. Por, pamja e fundit e artistes shqiptare me famë botërore, Rita Orës, i lë pak vend imagjinatës. Këngëtarja e hitit “Falling to Pieces”, 28-vjeçe, dukej e mrekullueshme...
Aktori i famashëm Antonio Banderas u nda nga Melanie Griffith në vitin 2015 pas gati 20 vjet martesë. Por aktori gjithmonë do e dojë ish-gruan e tij të dytë. “Melanie nuk është më gruaja ime, por unë mendoj se...
Princi britanik Harry ka pranuar tensionet me vëllain e tyre William. Për herë të parë, Duka foli për marrëdhëniet me William duke thënë se janë në rrugë të ndryshme. Harry bëri komentet gjatë një interviste për Tom Bradby të...
Brooklyn Beckham ka një të dashur modele të re mahnitëse - e cila ka një ngjashmëri të frikshme me nënën e tij Victoria Beckham. Ylli i Instagramit, Brooklyn, 20 vjeç, është duke takuar 27-vjeçaren, Phoebe Torrance, vajzën e ish-heroit të...
Filmi “Maleficent: Mistress of Evil” i Walt Disney rrëzoi nga froni filmin “Joker”, duke siguruar vetëm gjatë fundjavës 36 milionë dollarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa në të gjithë botën ky film blockbuster ka siguruar 117 milionë...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar