Aktualitet Faqe 3

Aktualitet

Një burrë që përndiqte prej kohësh Taylor Swift është dënuar me 30 muaj. Eric Swarbrick gjithashtu u deklarua fajtor për dërgimin e letrave kërcënuese dhe postave elektronike ish-markës së makinave të Swift “Big Machine Label Group”. Swarbrick dërgoi mbi 40...
Është një nga produktet më të pritura të 2020-ës, por do të vonojë dhe pak. iphone 12 nuk u lancua në eventin special të Apple të martën dhe tani data e re pritet të jetë diku nga fillimi i tetorit....
“Nazo ia bëre çorapet e djalit”? pyet njëri prej klientëve.”Merri të keqen…të mbajnë ngrohtë valë,” i përgjigjet ajo duke e përcjellur. Të gjithë e njohin nënë Nazon në tregun industrial të Gjirokastrës. Gruaja e veshur me të zeza dhe me...
Dhjetëra të famshëm të tjerë kanë njoftuar se do të bllokojnë llogaritë e tyre në rrjetet sociale për të protestuar kundër përhapjes së “urrejtjes, propagandës dhe keqinformimit”. Lëvizja është pjesë e fushatës #StopHateforProfit, e cila u organizua nga aktivistë...
Melania Trump është zonja e parë e Amerikës, por një shtet tjetër e nderon me statujë, vendlindja e saj Sllovenia. Një statujë e re prej bronxi, u përurua  në qytezën e Svenicës ditën e martë, dukë zëvendësuar një tjetër...
Modelja Gigi Hadid është munduar ta mbaj të fshehtë shtatzaninë e saj, duke publikuar vetëm disa foto të bëra së fundmi. Ditën e sotme, motra e saj Bella Hadid ka ndarë me ndjekësit e saj një foto së bashku me...
Kjo është padyshim ndarja më e papritur e vitit. Pas 3 vitesh së bashku, reperja Cardi B ka firmosur dokumentat e divorcit nga partneri i saj Offset. Mediat e huaja bëjnë të ditur se kjo procedurë është kryer sot...
Platforma e re e quajtur YouTube Shorts, do të kufizojë videot në 15 sekonda dhe do të shfaqë krijime që janë të ngjashme me ato të TikTok në pronësi të Kinës. Menjëherë pas ndalimit të TikTok në Indi, një...
Madonna, një nga ikonat botërore të muzikës, me sa duket ka vendosur të futet në botën e kinemasë. Ajo së fundmi ka treguar për një projekt të ri! “Ka kaq shumë momente të pathëna nga jeta ime dhe kush më mirë se...
KOPENHAGË, 15 shtator /ATSH-AFP/ – Bashkia e Kopenhagës njoftoi sot se kërkonte të ndalonte alkoolin pas orës 20:00 në zonat e festimeve të qendrave urbane daneze, një vendim që nuk lidhet me kufizimet kundër COVID-19, por me zhurmën dhe dhunën...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar