Aktualitet Faqe 3

Aktualitet

Rritet në 383 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri nga 2753 të testuar në total. Në përditësimin e sotëm nga ana e MSH-së janë konfirmuar 6 raste të reja nga 182 të testuar. Numri i të prekurve...
Kur pandemia e murtajës (e njohur si Vdekja e Zezë), u përhap në Evropë gjatë viteve 1348- 1349, punëtorët në mbarë kontinentin zbuluan se për herë të parë në jetën e tyre se e kishin njëfare fuqie. Punëtorët e...
Aktorja Meryem Uzerli u bë shumë e famshme në Turqi, Shqipëri e në shumë shtete të botës nga roli i “Hyrremit” në serialin “Sulejmani i madhërishëm”. Ky serial i cili po transmetohet çdo pasdite në TV Klan pati shumë...
Dy ditë më parë, Pink zbuloi se ajo dhe djali i saj rezultuan pozitivë ndaj testeve të Koronavirusit. Së fundmi në një video live në ‘Instagram’, Pink pranoi se djali i saj kishte vuajtur më shumë këto kohë, me...
Eugena Tomini, shefe e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik është shprehur se Shqipëria është në nivelin e mesatares së Evropës sa i takon përqindjes së numrit të vdekjeve nga të prekurit me virusin ‘Covid-19’. Në një intervistë për ‘Ilva...
Rihanna dha për British Vogue një nga intervistat e para për këtë vit dhe foli haptazi për jetën pas ndarjes nga Hassan Jameel dhe për jetën pas dhjetë vitesh. Rihanna shtoi se ka mentalitet tjetër këtë dekadë: “Që kur...
Në librin e tij me kujtime, Woody Allen, thotë se u martua me gruan e tij, Soon-Yi Previn për motive financiare. “Për sa i përket martesës, asnjëri nga ne s’kishte ndonjë dëshirë për të formalizuar marrëdhënien,” shkruan Allen në...
Reperët e njohur Jay Z dhe Meek Mill vazhdojnë të ndihmojnë në luftën ndaj pandemisë. Së fundmi, organizata e tyre për të mbrojtur stafin dhe të burgosurit nga virusi vdekjeprurës, dërgoi gati 100.000 maska kirurgjikale në burgjet e Shteteve të...
Kryeministri britanik Boris Johnson e ka kaluar natën në kujdes intensiv në një spital në Londër pasi simptomat e tij të koronavirusit u përkeqësuan. “BBC” raporton se Johnson, 55 vjeç, mbrëmjen e së dielës u shtrua në spital, ndërsa mbrëmjen...
Dashi-Sot ju duhet më shumë besim në veten tuaj për të ndryshuar gjendjen shpirtërore dhe të filloni t’i shihni gjërat më me optimizëm. Demi-Zhvillimet përreth jush sot janë shumë të shpejta dhe duhet të keni mundësi të keni zgjidhni disa...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar