Aktualitet Faqe 594

Aktualitet

Halloween po vjen dhe gjithsecili pren nesh do të jetë i veçantë në përzgjedhjen e kostumit që do përfaqsojë brenda kësaj feste , e cila kohët e fundit është kthyer edhe në Shqipëri si një festë që përmban përmasa...
Shpesh ankohemi për këmbët ose gishtat e ftohtë të duarve. Këto janë shenja që mbarten nga probleme të ndryshme serioze ose stress. Por në risk mund të jëni  edhe për shkak të mungesës së hekurit në gjak. Më poshtë po...
Këtë rradhë në rubrikën tonë në mulliri. al ngjashmëria midis vipave na vjen nga bota e politikës dhe bëhet fjalë pikërisht për kancelaren gjermane Angela Merkel dhe politikanen shqiptare Valentina Leskaj.     Ndoshta ngjashmëria midis këtyre personazheve nuk ju kishte rënë...
GAFORRJA Një ditë shumë e bukur falë Hënës e cila e inauguron me kalimin e saj në shenjën tuaj të lindjes duke filluar nga ora 5:00 e këtij mengjesi. Do të tregoni ndjeshmëri të lartë ndaj të tjerëve, intuitë për...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme, e mërkurë 11 Tetor 2017 Dita Ora Reshje Temp. Era 11.10.2017 08–12 0 mm 15° 1 m/s - Ere e lehte nga lindje-verilindje 12–18 0 mm 21° 2 m/s - Fllad i lehte nga perendim 18–24 0 mm 17° 1 m/s -...
Duket se pas debatit me anëtarin e jurisë, Robert Aliaj, Fiori e ka marrë me sportivitet. Ajo ka publikuar një fotografi, ku tregon dhe sugjeron që të lexohet libri "Gruaja e togerit freng". "Librat nuk publikohen në Instagram për të...
Mënyra moderne e të jetuarit në qytete të mëdha ka ngritur nivelin e stresit të cilit banorët i janë ekspozuar. Hulumtimet e reja kanë përfshirë matjet e nivelit të stresit dhe të anksiozitetit në 500 qytete në gjithë botën. Si...
Heidi Klum është beqare që nga ndarja me partnerin e saj prej tre vitesh Vito Schnabel në shtator. Të hënën 44-vjeçarja i ofroi botës një pamje të trupit të saj fantastik me bikini në brigjet kaliforniane. Bukuroshja gjermane duket se ka...
Shumë vepra botërore janë shkruar në emër të dashurisë, sakrificës dhe dinjitetit. Por ajo që nuk dimë shpesh është arsyeja apo pasioni që nxiti këta autorë për të shkruar. Së fundmi është mësuar se disa prej autorëve më të...
Adela Muçollari, prima balerina në TKOB , sot na ka prezantuar me një nga ushtrimet  më të vështira për përmisimin e balancës së trupit të një balerine të vërtetë . Adela poston shpesh video dhe foto në facebook dhe...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar