Aktualitet Faqe 797

Aktualitet

Albërie Hadërgjonaj në një intervistë EKSKLUZIVE për Mulliri.al ka një fjalë për njerëzit me shumë fytyra teksa I cilëson fenomen shqetësues në shoqërinë shqiptare. Mulliri.al: Çfarë mesazhi keni për njerëzit me 10 fytyra? Albërie Hadërgjonaj: Është një fenomen shqetësues për fat...
Kërkesat më të shtrenjta në mjekësi, pa dyshim, konsiderohen transplantimet të cilat mund të kushtojnë edhe më shumë se një milion dollarë! Çmimi i transplantimit të organeve sillet nga 400.000 dollarë për transplantimin e veshkës, deri në 1.4 milionë dollarë...
Rob- artisti që bën mrekullira. Ai është 32 vjeç, meksikan dhe drejton një sallon bukurie për meshkuj në San Antonio, Texas. Deri këtu s'ka asgjë të vecantë, por nëse i hidhni një sy punëve të tij, do të ngeleni...
Shumë shpejt, njerëzit do të mund të fluturojnë nga njëri qytet në tjetrin brenda pak minutave. Ky është premtimi i Elon Musk, sipërmarrësit të suksesshëm në fushën e raketave dhe automjeteve. Musk e bëri këtë premtim gjatë Kongresit Ndërkombëtar Astronautik...
Por në qoftë se ju postoni çdo ditë dhe askush nuk ju ndjek? Doni të dini se ç’duhet të bëni që të keni edhe ju sa më shumë ndjekës? Në Instagram, por edhe Facebook apo rrjete të tjera sociale...
I njohur për prapësitë e tij në futboll, Balotelli duket se është bërë më i ndërgjegjshëm së fundmi, teksa në anën sportive gjërat po i shkojnë shumë mirë te Nice në Francë, ndërsa tashmë bëhet baba edhe i një...
Përgatitja: I grijmë imët dy produktet, preshin dhe kërpudhat duke i perzier me orizin e shpëlarë. Mbas kësaj hedhim piper dhe kripë dhe mbushim specat me atë përzierje. Nuk duhet të jenë vetëm speca të njomë, për këtët recetë përdoren...
Era Rusi dhe Lorik Cana do të jenë bashkë në një koncert në Kanada, së bashku me Valon Shehun. Të ardhurat nga koncerti do të shkojnë për një mision bamirës, për hapjen e qendrës Shtëpia e Shqiptarit një qendër kulturore...
PESHORJA Pozitiviteti gjithë përfshirës që planetet shfaqin, reflekton në formën tuaj fizike e cila paraqitet e mrekullueshme, edhe pse nuk mereni me ndonjë sport në veçanti. Ndoshta jeni pak si shumë pasiv? Nuk ka rëndësi për momentin!  Shijoni në maksimum...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme, e shtune 30 shtator 2017   30.09.2017 08–12 0 mm 15° 1 m/s - Ere e lehte nga lindje-verilindje 12–18 0 mm 21° 3 m/s - Fllad i lehte nga perendim-jugperendim 18–24 0 mm 19° 1 m/s -...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar