Dr. Riselda Sejdiu sot ndau me ne një lajm vërtetë shumë të bukur... Në webs-it më të ri riseldasbooks.al ,do të gjeni 8 -të librat kushtuar artit, shkrncës dhe yogës nga autoria dr.Riselda Sejdiu. Librat e pedagoges dhe koreografes...
Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Koreografja dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu tashmë shquhet për mënyrën se si ajo di të sjelli vërtetë artin e vërtetë dhe tepër unik... Po flasim për ftesat e librit më të ri në treg, “Yogaland” nga...
Këtë sezon kemi parë një miksim trendësh jo vetëm në veshje, por edhe në ‘make up’. Kryesisht në grim është vënë re se kudo në sfilata po mbizotërojnë disa lloje trendesh, që mund të përshtaten për të gjitha vajzat. Më poshtë...
Jennifer Lopez vjen me këngë të re së fundmi. Superstari Jennifer Lopez dhe Bad Bunny, kanë bashkuar forcat për të punuar së bashku në një këngë të re. Lajmi u konfirmua të enjten pasi Lopez postoi një video në...
  ”Rolling Loud “është duke pushtuar vendin në qendër të qytetit të Los Anxhelos këtë sezon pushimi, duke marrë mbi Bankën e Kalifornisë Stadium dhe Parkun Ekspozita më 14 dhe 15 dhjetor. RL e bëri të ditur zyrtarisht  të premten...
Pas suksesit që baleti “Rewind” pati në sallën e madhe të “Universitetit të Arteve” , më datë 4 Korrik, 2018, nuk kishte  sesi të ndalonte dhe të mbeteshe me aq. Pedagogia dhe koreografja e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdija së...
Celine Dion solli turneun veror të 2018 në një mënyrë tepër tipike, me 56.5 milionë dollarë .Ajo ka mbajtur 22 shfaqje në Azi, Australi dhe Zelandën e Re, ku Celine Dion shiti 250,000 bileta, transmeton mulliri.al. Angazhimi më i...
Liliana Cingi mbetet figura më e dashur për publikun shqiptarë. Një vallëtare që herë pas here duket sikur  fluturon në skenë dhe jo sikur kërcen. Një artiste me këllqe të forta dhe me një shpirt si Lili Cingi, janë...
Alvaro Selimaj e ka nisur ditën e tij sot me postimet e Premirës “Rewind” Balet nga dr.Riselda Sejdija. Një tjetër balerinë nga Universiteti i Arteve ku studion për koreografi në vitin e dytë është shprehur krahas fotove në profilin...
- SPONSOR -Smiley face

Duhet Lexuar