Dr. Riselda Sejdiu sot ndau me ne një lajm vërtetë shumë të bukur... Në webs-it më të ri riseldasbooks.al ,do të gjeni 8 -të librat kushtuar artit, shkrncës dhe yogës nga autoria dr.Riselda Sejdiu. Librat e pedagoges dhe koreografes...
https://www.instagram.com/p/Bxh6oZgg2ql/?igshid=1p62vhg3fp2bl Selena Gomez duket se po shijon kohën e saj në Kanë të Francës, duke promovuar filmin e ri të regjisorit Jim Jarmusch, “The Dead Do not Die.” https://www.instagram.com/p/Bxcchf3gSP6/?igshid=16abr5hgtnimw Gomez ka postuar 3 foto të martën (14 maj) me titullin, "hi Cannes...
Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Koreografja dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu tashmë shquhet për mënyrën se si ajo di të sjelli vërtetë artin e vërtetë dhe tepër unik... Po flasim për ftesat e librit më të ri në treg, “Yogaland” nga...
Pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu së shpejti  do të sjell në treg librin e saj të tetë kushtuar Yog-ës me titull, “Yogaland”. Autoria e shtatë librave të saj shkencor kushtuar teknikave të kërcimit edhe kësaj rradhe dr.Riselda Sejdiu...
Koreografja , autoria dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu, sot na prezantojë me detajin më të bukur. Ajo tashmë , është duke sjellë për tregun shqiptar librin e saj të ri kushtuar Yogës. Libri “Yogaland” ndryshe nga...
https://www.instagram.com/p/BvHrqo1AaNY/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=qmmhqswb7vmy Jennifer Lopez është paditur për shkak të idesë për shfaqjen “World of Dance”. Alvin Gray-El ka ngritur padi kundër Jenniferit dhe koreografit Debbie Allen, duke pretenduar që shfaqja kompetitive e vallëzimit, e cila ka filluar në vitin 2017 dhe...
Koreografi të së dashurës balerinë të këngëtarit legjendar, Mick Jagger, trupa teatrore në Rusi ka dhënë premierën e baletit me muzikë e lëvizje të grupit “Rolling Stones”. Baleti tetëminutësh i titulluar “Porte Rouge” (Dera e kuqe), u frymëzua nga lëvizjet...
Pa dyshim që mbetet aktoria që e duan dhe e çmojnë të gjithë për talentin e saj...Ajo është një ndër aktoret më të njohura të spektaklit "Portokalli", e famshme për rolet e saj si drejtoresha e tatimeve, bashkëshortja tek...
Zakonisht yjet bëhen idhuj të shumë fansave, por rrallëherë  shohim që artistët të kenë idhull kolegun të njejtit profesion . Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të kërkuara të momentit  të këngëve të reja si dhe çmimeve që ka...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -