Ylli i popit Jennifer Lopez ka mbërritur në qytetin turistik mesdhetar të Antalisë në Turqi përpara koncertit të saj më 6 gusht. Këngëtarja me famë botërore do të performojë të martën në hotelin Regnum Carya si pjesë e turneut të...
Ish-e dashura e Michael Jackson, Tatum O’Neal, në një intervistë të dhënë së fundmi për mediat e huaja ka zbuluar disa të vërteta shokuese. Tatum ka treguar se nuk është aspak e habitur që Michael akuzohet për abuzim seksual me...
https://www.instagram.com/p/BzonhyUh6Sb/?igshid=fy8eqb0flmum Javën e kaluar Madonna befasoi kur u ngjit në pozitën e parë me albumin e saj të 9-të, duke mposhtur legjendën e rokut Bruce Springsteen në krye të “Billboard 200”.Ajo ka hyrë disa herë në histori, por tani, vetëm...
Ka qenë një periudhë e vështirë dhe tepër e ngarkuar për studentët e Universitetit të Arteve sezoni i provimeve. Një sezon i ngarkuar fizikisht edhe emocionalisht nuk i ka ndalur kurrë studentët për të realizuar detyrat e tyre në...
Drake merr 'Hotline Bling' Ai tashmë realizohet si imazhi më i ri në “Madame Tussauds Las Vegas” . Drake  tashmë ka një rezidencë të vetën në  Las Vegas , dhe tani ai do të jetë i pavdekshëm në Sin...
https://www.instagram.com/p/By5uYsFDUFZ/?igshid=voic23yz8yay Paris, 19 qershor – Elizeja njoftoi sot se Emmanuel Macron do t’i dorëzojë të premten, dita që përkon me Festën e Muzikës në Francë, titullin Legjioni i Nderit këngëtarit britanik, Elton John, një nga artistët më të mëdhenj të...
Dr. Riselda Sejdiu sot ndau me ne një lajm vërtetë shumë të bukur... Në webs-it më të ri riseldasbooks.al ,do të gjeni 8 -të librat kushtuar artit, shkrncës dhe yogës nga autoria dr.Riselda Sejdiu. Librat e pedagoges dhe koreografes...
https://www.instagram.com/p/Bxh6oZgg2ql/?igshid=1p62vhg3fp2bl Selena Gomez duket se po shijon kohën e saj në Kanë të Francës, duke promovuar filmin e ri të regjisorit Jim Jarmusch, “The Dead Do not Die.” https://www.instagram.com/p/Bxcchf3gSP6/?igshid=16abr5hgtnimw Gomez ka postuar 3 foto të martën (14 maj) me titullin, "hi Cannes...
Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Koreografja dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu tashmë shquhet për mënyrën se si ajo di të sjelli vërtetë artin e vërtetë dhe tepër unik... Po flasim për ftesat e librit më të ri në treg, “Yogaland” nga...
- SPONSOR -Smiley face

Duhet Lexuar