Fundet e gjatë i gjejmë pothuajse të prezantuar në çdo sezon, me dizajn dhe individualitet, por këtë vit ato janë në modë. Stilistët na mahnitin me propozimet e tyre, qofshin këto në tendencë në ngjyrë dhe formë. Të veshësh një...
Dëshira për t’u ndjerë të çliruar në verë, në kuptimin e plotë të fjalës, është më e fortë se çdo vit tjetër. Me shpresën se ditët e izolimit janë drejt fundit, bëhuni gati për të shijuar verën në çdo...
Modeli i flokëve luan një rol shumë të rëndësishëm në pamjen tuaj fizike. Duke pasur parasysh disa truke dhe hile të thjeshta, ju do të dukeni 5 vite më të reja sesa mosha që jeni realisht. Modeli i prerjes...
Pas suksesit të koleksionit të parë Dua Lipa dhe  Pepe Jeans London  kanë lançuar edhe një koleksion të dytë, spektakolar për sezonin pranverë-verë 2020. Të frymëzuar nga moda e viteve 80′,90′ dhe dielli i Los Angeles ata kanë sjellë...
Çizmet janë një element i domosdoshëm i stinës së ftohtë, por stilistët këtë vit i kanë cilësuar si një 'must' edhe për stinën e pranverës. Ato do të vazhdojnë të jenë protagoniste të koleksioneve të pranverës dhe në këtë...
Së fundmi talenti i tij trokiti në dyert e javës së modës në Paris. Ai është stilisti i parë shqiptar që prezantoi koleksionin e tij prej 20 veshjeve ‘haute couture’ në javën e modës, në Ritz Paris, në shtëpinë...
Harrojeni! Kostumet nuk janë vetëm për burrat tanimë! Falë “Coco Chanel” dhe “Yves Saint Laurent”, kostumet janë bërë prej kohësh pjesë e veshjeve të  grave moderne dhe këtë vit më shumë se kurrë janë rikthyer fuqishëm në modë! Përveç...
Mes frikës së përhapjes së koronavirusit, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Javën e Modës në Paris.Modelet janë shfaqur në pasarelë me fytyrë të mbuluar. Veshjet ishin pjesë e koleksionit të stilistes franceze Marine Serre. Sfilata u zhvillua mes shqetësimeve...
Vetë ndjesia që po afron pranvera, na zgjon dëshirën për blerje të reja! Nëse ka një periudhë më të mirë për të eksperimentuar me ngjyra dhe kombinime janë pikërisht muajt në vijim. Pas paletave të errëta të dimrit, bëhuni gati...
Ndryshe nga herët e tjera, ku sallat e shfaqjes së Giorgio Armani-t gëlojnë nga të pranishmit, adhurues së modës, këtë herë shfaqja e koleksionit për gra Vjeshtë-Dimër 2020-2021 u mbajt në një sallë bosh. Për shkak të gjendjes së...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar