It's ART time!

It's ART time!

Rrjeti amerikan “Showtime” ka publikuar për herë të parë trajlerin e filmit “The Comedy Rule”, një version i dramatizuar i marrëdhënies mes ish kreut të FBI-së James Comey dhe presidentit amerikan Donald Trump. Aktori Jeff Daniels portretizon në film ish-kreun...
  Koreografja dhe pedagogia e njohur e Universitetit të Arteve Dr. Riselda Sejdiu sot ndau me ndjekësit e saj në platformën Instagram disa nga detyrat më të preferuara të studentëve të Universitetit të Arteve gjatë periudhës kur mësimi u dha...
  Shtangësit Dave Greenfield Lorne Thomson / Redferns Dave Greenfield Tastieristi i Stranglers, 71 vjeç, vdiq 3 maj për shkak të komplikimeve nga COVID-19, njoftoi grupi. Greenfield është kredituar për krijimin e hitit më të madh të grupit anglez, "Gold Brown" të vitit...
  Dita botërore e Vallëzimit është një eveniment që festohet në të gjithë botën që në 29 prill të vitit 1982, i krijuar nga Këshilli Internacional i Kërcimit dhe UNESCO. Kjo ditë përkujton ditëlindjen e Zhan Zhorzh Noverit i cili...
Dr Riselda Sejdiu gjithmonë ka qenë transparente për sa i përket mësimeve që ka zhvilluar në Universitetin e Arteve, gjithmonë i ka pëlqyer të ndajë momente nga mësimi  me ndjekësit e saj në rrjetet sociale. Mësimi online vazhdon të...
Këngëtari italian i operës, Andrea Bocelli, ndryshe i njohur si një nga tenorët më të famshëm në botë, do të performojë në katedralen e zbrazët të Milanos, “Duomo”, të dielën më 12 prill. Koncerti i cili do të transmetohet...
  Mësimi online vazhdon ... Ne përpiqemi gjatë gjithë kohës të jemi të saktë me ato që u ofrojmë studentëve tanë.  Unë mendoj se gjëja më e rëndësishme për momentin është që programet e përzgjedhjes nga hulumtimi ynë dhe metodologjitë...
Jennifer Lopez është nëna me seksi e showbiz-it dhe kjo nuk ka diskutim. Ndonëse është nënë e dy fëmijëve, ajo ja del gjithmonë të tërheqë vëmendjen e të gjithëve me format e saj, të cilat i vë shpesh herë në...
Ditën e sotme Kledi Kadiu do të mbante një ‘ëorkshop’ në ‘Albi Nako Dance Academy’, por ky event është anuluar. Lajmin e ka dhënë vetë Albi përmes një postimi në rrjete sociale. Koreografi ka treguar se ky ‘ëorkshop’ nuk do...
Dr.Riselda Sejdija ishte e ftuar sot tek emisioni i pasdites “ Rudina” në TvKlan. Intervista u zhvillua për jetën e saj private dhe të rejat e fundit përreth workshop-it të saj në Dubai , shkruan mulliri.al. Ishte hera e...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar