It's ART time!

It's ART time!

https://www.instagram.com/p/Bysw6Lnn1Es/?igshid=1rvpoxexil71g Jemi në sezon provimesh edhe në sezon emocionesh dhe sigurisht që pesha më e madhe është pikërisht pesha e pedagogëve se si ti realizojnë provimet e tyre në mënyrën me dinjitoze... https://www.instagram.com/p/Bys6wb6HN0Q/?igshid=1iz8l72dkn096 Pikërisht një nga provimet që na u duk sikur...
https://www.instagram.com/p/ByF_TJ-nVS0/?igshid=4cz5xf6jzuu9 Ditën e sotme një lajm surprizë ka ardhur për të na e bërë ditën e shtunë edhe më të bukur... Aktorja e njohur  humorit Delina Disha ,sot zbuloi në llogarinë e saj në “Instagram” se do ta shohim tashmë...
https://www.instagram.com/p/BuW1-d9nt6i/?igshid=198q9mml6bbzl Ajo është padyshim një nga këngëtaret më të dashura për publikun. Ledina Çelo ka një karrierë të gjatë në muzikë edhe pse vitet e fundit ajo ka hequr dorë për t'i kushtuar më shumë kohë familjes së saj. https://www.instagram.com/p/Bd-HJyJHsxG/?igshid=1j2wjikrs37ls Këngëtarja bukuroshe...
Dr. Riselda Sejdiu sot ndau me ne një lajm vërtetë shumë të bukur... Në webs-it më të ri riseldasbooks.al ,do të gjeni 8 -të librat kushtuar artit, shkrncës dhe yogës nga autoria dr.Riselda Sejdiu. Librat e pedagoges dhe koreografes...
Lady Gaga u pagua për Steve Jobs dhe u paraqit në skenën Giant Rainbow në Apple Park , dje më 17 Maj, transmeton mulliri.al. Ngjarja, e cila shënoi hapjen zyrtare të “Apple Park”, ku solli Gagën si një ylber. Ajo...
Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu së shpejti  do të sjell në treg librin e saj të tetë kushtuar Yog-ës me titull, “Yogaland”. Autoria e shtatë librave të saj shkencor kushtuar teknikave të kërcimit edhe kësaj rradhe dr.Riselda Sejdiu...
Koreografja , autoria dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu, sot na prezantojë me detajin më të bukur. Ajo tashmë , është duke sjellë për tregun shqiptar librin e saj të ri kushtuar Yogës. Libri “Yogaland” ndryshe nga...
https://www.instagram.com/p/BvHrqo1AaNY/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=qmmhqswb7vmy Jennifer Lopez është paditur për shkak të idesë për shfaqjen “World of Dance”. Alvin Gray-El ka ngritur padi kundër Jenniferit dhe koreografit Debbie Allen, duke pretenduar që shfaqja kompetitive e vallëzimit, e cila ka filluar në vitin 2017 dhe...
Koreografi të së dashurës balerinë të këngëtarit legjendar, Mick Jagger, trupa teatrore në Rusi ka dhënë premierën e baletit me muzikë e lëvizje të grupit “Rolling Stones”. Baleti tetëminutësh i titulluar “Porte Rouge” (Dera e kuqe), u frymëzua nga lëvizjet...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -