It's ART time! Kritikë Arti

Kritikë Arti

Ka qenë një periudhë e vështirë dhe tepër e ngarkuar për studentët e Universitetit të Arteve sezoni i provimeve. Një sezon i ngarkuar fizikisht edhe emocionalisht nuk i ka ndalur kurrë studentët për të realizuar detyrat e tyre në...
https://www.instagram.com/p/Bysw6Lnn1Es/?igshid=1rvpoxexil71g Jemi në sezon provimesh edhe në sezon emocionesh dhe sigurisht që pesha më e madhe është pikërisht pesha e pedagogëve se si ti realizojnë provimet e tyre në mënyrën me dinjitoze... https://www.instagram.com/p/Bys6wb6HN0Q/?igshid=1iz8l72dkn096 Pikërisht një nga provimet që na u duk sikur...
Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Ajo është pedagoge, koreografe dhe autoria e shumë librave të saj shkencorë kushtuar kërcimit. Dr.Riselda Sejdija, shquhet gjithnjë për trasparencën e saj...Riselda edhe kësaj radhe nuk ngurron të jetë protagoniste e meritave të saj që i ka merituar me...
Fantasike ! Rewind në Korçë ishte një magji pasi i gjithë publiku nuk ngurroi të duartrokiste çdo moment në shfaqje dhe t'u dhuronte buqeta me lule interpretuesve dhe koreografes dhe producentes Dr.Riselda Sejidiu. Gjithçka filloi me provat në Teatrin Andon...
Një përfaqësues i yllit të popit e quan "Daily Mirror" raport "100 për qind false". Një përfaqësues i Bruno Mars thotë se një raport që pretendon se do ta portretizojë princin në një film të ri është "100 përqind i...
Mbrëmë është shpallur lista e plotë e nominimeve në ngjarjen e madhe 'American Music Awards 2018', në të cilën përfshihen edhe Bebe Rexha dhe Dua Lipa. Dua Lipa është nominuar në kategorinë 'artisti i ri i vitit' kurse Bebe ka...
Natën e 4 Korrikut Premierës “Rewind” Balet nga dr.Riselda Sejdija nuk i munguan as njerëzit e rëndësishëm. Ishte “Thumb” nga Abc News, i cili erdhi përpara Premierës për të rrëmbyer disa intervista për shfaqen e Riseldës. Profesoresha Kozeta Bakiu...
  Sigurisht që veprat me këllqe të fota trondisin dhe lënë gjurmë kudo. Padyshim që gjërat që arrihen me lodhje dhe me përkushtim të madh vijnë me zhurmë të madhe përpara për ti lënë më pas vend gjurmëve. Pedagogia dhe...
Kristina Spahi aktualisht po studion në Universitetin e Arteve për koreografi dhe është studente e vitit të dytë, transmeton mulliri.al.Pikërisht ishte Kristina zgjedhja e veçantë e zysh  dr.Riselda Sejdisë për të vendosur Kristinën si rolin kryesor në “Rewind” Balet. Kristina...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar