Mbrëmë është shpallur lista e plotë e nominimeve në ngjarjen e madhe 'American Music Awards 2018', në të cilën përfshihen edhe Bebe Rexha dhe Dua Lipa. Dua Lipa është nominuar në kategorinë 'artisti i ri i vitit' kurse Bebe ka...
Natën e 4 Korrikut Premierës “Rewind” Balet nga dr.Riselda Sejdija nuk i munguan as njerëzit e rëndësishëm. Ishte “Thumb” nga Abc News, i cili erdhi përpara Premierës për të rrëmbyer disa intervista për shfaqen e Riseldës. Profesoresha Kozeta Bakiu...
  Sigurisht që veprat me këllqe të fota trondisin dhe lënë gjurmë kudo. Padyshim që gjërat që arrihen me lodhje dhe me përkushtim të madh vijnë me zhurmë të madhe përpara për ti lënë më pas vend gjurmëve. Pedagogia dhe...
Kristina Spahi aktualisht po studion në Universitetin e Arteve për koreografi dhe është studente e vitit të dytë, transmeton mulliri.al.Pikërisht ishte Kristina zgjedhja e veçantë e zysh  dr.Riselda Sejdisë për të vendosur Kristinën si rolin kryesor në “Rewind” Balet. Kristina...
“Rewind” Balet nga Riselda Sejdija; “Premiera tërmet që u shoqërua me lëkundje të forta prapaskenash...” Veprat artistike lindin për tu shijuar...Veprat flasin , mbesin dhe tregohen edhe atëherë kur koha ecën... Dikur,”Shpirti Kalendar i Mullirit” një libër me (poema) nga dr.Riselda...
Nuk është e lehtë të prezantosh dr.Riselda Sejdinë, pasi ajo në një moshë kaq të re ka arritur të ngjisi shkallët e karrierës së saj shumë shpejt duke ju përkushtuar profesionit të saj si koreografe dhe pedagoge në maksimum. Pasi...
Prima Balerina me famë botërore Klaudia Pepa sërish vazhdon të na befasojë të gjithëve. Dje Klaudia ka ndarë me ndjekësit e saj një video ku performon tre minuta në teknikat kontemporane. Këtë koreografi Klaudia Pepa jo vetëm që e...
Sot në Sallën e Madhe të Universitetit të Arteve u zhvillua provimi i kurisit të I-parë në programin e studimit të koreografisë. Në fakt provimet në Universitetin e Arteve kanë kohë që kthehen në shfaqe të vërteta, njëra prej...
Dr.Riselda Sejdija sot ka zbuluar ftesat e projektit të saj më të fundit, “Rewind”. Baleti  me një akt “Rewind” do të shfaqet me datë 4 Korrik në sallën e madhe të Universitetit të Arteve, Tiranë. Koreografja dhe pedagogia e Universitetit...
Sot në Sallën e Madhe të Universitetit të Arteve u zhvillua provimi i studentëve të kursit të tretë . Nën udhëheqjen artistike të Prof.Kozeta Bakiut . Kjo shfaqe pati tepër sukses sepse studentët e kursit të Kozeta Bakiut , koreografët...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar