Ekskluzive/Mulliri.al Aktori i njohur Prof. Birçe Hasko sot në sallën “Black Box”, në Universitetin e Arteve zhvilloi takimin mes pedagogëve dhe studentëve për të ndarë bashkë me ta eksperiencat e tij mbi temën, “Njeriu dhe Profesori” Aktori i shumë roleve...
Diva e muzikës shqiptare Elvana Gjata sapo na ka zbuluar një pjesëz të vogël të videoklipit të saj të këngës më të re ,”Off Guard” që do të publikohet në treg me datë 6 Prill. Në këtë  këngë Elvana...
Koreografja dr.Riselda Sejdija sot vjen me një postim tepër të veçantë kushtuar kërcimit modern. Koreografia e re e dr.Riselda Sejdisë përmban një gërshetim të teknikave të ndryshme të kërcimeve bashkëkohore dhe deri tek kërcimi profesional me “Pointe” (kërcimi në...
Në kuadër të projekteve edukative-kulturore, Ambasada e  Sh.B.A në Tiranë ka ftuar në Shqipëri, grupin amerikan Hip-Hop ,“Fly”. Në kuadrin e kësaj nisme , në bashkëpunim me Departamentin Skenografi -Koreografi në sallën e madhe të Universitetit të Arteve sot...
  Prof. asc. Kozeta Bakiu, pedagogia e Universitetit të Arteve sot dhuroi perlën e rradhës në sallën e madhe të UA. Studentët e saj sot perfomuan për gjatë dy orë kërcim nga të gjitha llojet e teknikave nga teknikat e...
Dua Lipa jo vetëm shkëlqeu, por edhe triumfoi duke fituar çmimin  si këngëtarja më e mirë femër në Britani dhe atë të këngëtares më të mirë të re në eremoninë e "Brit Awards 2018".  Dua Lipa dhe Strmzy ishin dy...
Një moment shumë i çuditshëm është krijuar ditën e kaluar kur në një ndeshje basketbolli të “NBA All-Star”, Fergie ka interpretuar një version tjetër të himnit kombëtar amerikan. Këngëtarja e famshme ka kënduar në një mënyrë sensuale por edhe seksi...
Pas administratorit të Apple, Tim Cook, i cili tha se nuk do e lejonte nipin e tij të qëndronte pranë tyre del në skenë një tjetër i pakënaqur nga rrjetet sociale. Aktori i njohur Nicolas Cage është një prej...
Me çfarë shikojmë në rrugë, parlament, zyra... dhe po ashtu dhe në rrjetet sociale, vemë re një zhveshje në përgjithësi të njerëzve. Shpesh herë ose mos të them në shumicën e rasteve, shqiptarët kanë veshjen që nuk kombinon fare...
Mospjesmarrja e saj tek asnjë foto të kartolinës së Krishtlindjes në Kim Kardashian zemëroi shumë fansat dhe publikun.Ndjekësit e Kylie Jenner po këmbëngulin në një teori të re se 20-vjeçarja jo vetëm që është shtatzënë por edhe e ka...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar