Filmi i famshëm “House Of Cards” do të rikthehet në produksion pas akuzave për ngacmim seksual ndaj yllit të këtij seriali, Kevin Spacey, i cili është përjashtuar nga filmi. Producentët thonë se xhirimet me aktorin zëvendësues do të fillojnë...
Miriam Cani kishte  kohë të gjatë që ishte shkëputur nga jeta e saj artistike. Por sot ajo vjen më bukur se kurrë promovon këngën e saj më të fundit , "Meteor". Një klip tepër interesant dhe tepër artistik i...
Nga Endrit Hoxhaj  Ku po humbet bukuria shqiptare...? Ka vite që jam marrë me organizime eventesh bukurie, sidomos atyre të modës e më gjerë..., por vitet e fundit po zbehet shumë bukuria shqiptare dhe përfaqësimi saj dinitoz, në arenën ndërkombëtare......
Dr. Riselda Sejdija, a professor and choreographer at Academy of Arts in Tirana, is well known for frequently being part of different international conferences. For this choreographer workshops, seminars and conferences outside Albania have become a necessary ritual. Riselda...
Dr.Riselda Sejdija, Pedagogia dhe koreografia e Akademisë së Arteve Tiranë, njihet për pjesëmarrjet e shpeshta internacionale që realizon. Workshop-et, seminaret dhe konferencat jashtë Shqipërisë, tashmë për koreografen janë kthyer në një ritual të domosdoshëm. Gjatë gjithë kohës Riselda trajnohet jashtë...
Enca dje ka festuar 22 vjetorin e saj me miqt e saj. Në festën e saj të ditëlindjes ajo ka marrë shumë dhurata të cilat e kanë lumturuar shumë këngëtaren shqiptare. Përveç një ditlindje plot harmoni dhe ngjyra ajo...
Aktori i talentuar, Neritan Liçaj ka dalë kundër Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro nëpërmjet një statusi, ku shkruan plot guxim, pas lajmeve të shumta lidhur me Butrintin. "E nderuara ministre e kulturës Kumbaro. Meqë vini nga bota akademike besoj duhet...
Në fakt do thoni ju kush jemi ne për të kritikuar, por ja që ka gjithmonë gjithçka për të thënë, përveç përmasave të mëdha që përmbante ky koncept koreografik dhe që kishte një zhvillim tepër të qartë të lëvizjeve...
Për Mulliri.al prima balerina  e TKOB Ledia Sulaj, na bëri të ditur se "MONGER" balet me një akt zgjati përreth 60 minuta dhe u mbajt më datën 1 tetor në Fier, në Teatrin Bylis. “Trupa e përzgjedhur e kërcimit të...
Përveçse një tërmet mode sot për sot, Aureta Thomollari ka edhe një shpirt shumë të madh edhe të bukur njëkohësisht. Çdo postim i saj përbën tërmet dhe lë shije pa fund në fushën e Modës. Së fundmi Auretën e kemi...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar