It's ART time!

Në prill të vitit 2018, në West End në Londër do të prezantohet premiera botërore e muzikalit që është bazuar në jetën dhe hitet e këngëtares së famshme Tina Turner. Ky konfirmim ka ardhur nga faqja e saj zyrtare, ku...
Pikturat e kryeministrit Edi Rama janë pjesë e edicionit të 57- të të Bienales së Venecias, që është hapur në maj të këtij viti dhe mbyllet në 26 nëntor. Kreu i qeverisë merr pjesë në këtë Bienale me koleksionin e...
Duket se gjithçka është gati për violinistin e Filarmonisë së Vjenës, Shkëlzen Doli dhe 70 artistët që do të interpretojnë sonte në sheshin "Skënderbej" në orën 20:30. Mulliri.al ju sjell foto ekskluzive gjatë momenteve të përgatitjes. Do jenë të ftuar solistë...
  Neser më 23 shtator, sheshi “Skënderbej” do të jetë qendra e muzikës shqiptare nen drejtimin e te madhit Shkelzen Doli. 70 artistë do të interpretojnë së bashku me violinistin e Filarmonisë së Vjenës, Shkëlzen Doli. Shkëlzen Doli ka premtuar se...
Qendra Kombëtare e Kinematografisë njofton se kandidatura zyrtare e Shqipërisë për kategorinë e “Filmit Më të mirë të Huaj”, në edicionin e 90-të të Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) është filmi “Dita zë fill”, me regji...
Premiera "Peshkatarët e Perlave" opera me tre akte me regjin dhe pjesëmarrjen e sopranos Inva Mula zhvillohet sot me datë 22 shtator në Pallatin e Kongreseve! “Peshkatarët e Perlave” e shkruar nga kompozitori  Georges Bizet do të shoqërohet edhe me...
Opera “Peshkatarët e Perlave”, me regjinë dhe pjesëmarrjen e sopranos me famë botërore Inva Mula, do të çel sezonin artistik të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Gjatë një konference për mediat, drejtoresha e institucionit Zana Çela paralajmëroi një sezon...
Në fakt aty ku ka art ka dashuri, përkushtim dhe shumë punë. Kemi lindur për të shijuar artin, për të promovuar atë, për ta dashuruar, për ta dhuruar, por kur ndonjëherë arti nuk është në nivelet më të larta...
I mbushi plot 60 vjeç shkolla Kombëtare e Baletit në Tiranë më datë 15 shtator 2017. Drejtoresha e Shkollës Kombëtare të Baletit, Blerina Arbana kishte realizuar të gjitha përzgjedhjet artistike sipas mënyrës së saj për të prezantuar atë mbrëmje gala,...
Sytë e publikut shqiptar janë drejt artistëve tanë që çajnë tregjet ndërkombëtare. Mes shumë emrave të njohur të artit shqiptarë që shkëlqejnë në skena botërore, është edhe Klaudia Pepa. Prima Balerina e televizionit kombëtar Klan, e përkëdhelura e trupës së...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar