I apasionuar pas fotografisë dhe videove, vloggeri 14-vjeçar Brahim Sejdiu ka shumë pasione, nga sporti deri në teknologji. Por meqenëse ky i fundit e ka joshur më shumë, ai ka hulumtuar për të realizuar vlogje të reja pasi shohim...
Megan Fox kanë konfirmuar romancën e re me Machine Gun Kelly pas ndarjes së saj nga bashkëshorti Brian Austin Green. Çifti i famshëm i shokuan të gjithë kur njoftuan se i dhanë fund martesës gati 10 vjeçare. Vetëm disa javë pasi...
Djersitja është e pakëndshme dhe sidomos në muajt e verës, kur doni të ndiheni të freskët dhe të hidratuar. Por, nëse nuk djersiteni, toksinat nuk mund të largohen nga trupi dhe gjithashtu poret në fytyrë mbeten të bllokuara, duke çuar në...
Shëndeti i mëlçisë është tregues i performancës së metabolizmit, zemrës dhe shëndetit të përgjithshëm. Në këtë artikull do të mësoni se si të përmirësoni shëndetin e mëlçisë dhe të shmangni dhjamosjen e saj. Hiqni Dorë Nga Ushqimet Dhe Pijet E...
Hiperpigmentimi i lëkurës i njohur ndryshe si njollat e errëta të lekurës, përcaktohet si një ndryshim në ngjyrën e lëkurës. Janë një sërë arsyesh dhe faktorësh që ndikojnë në hiperpigmentim. Ai zakonisht shkaktohet si rrjedhojë e ndryshimeve hormonale, ekspozimit në...
Kristiano Ronaldo padyshim është “mbreti” i “Instagramit”, teksa arrinte fitojë shuma të majme nga ky rrjet social. Vetëm në 12 muajt e fundit, falë 43 postimeve me sponsorizime, ylli portugez ka arritur të fitojë plotë 41.7 milionë euro. Një shumë...
Një studim i kryer nga Instituti i Teknologjisë Athlone në Irlandë për efektet e disa vajrave natyrorë, tregoi se përdorimi i vajit të arrës së kokosit është më efektiv se pasta e dhëmbëve, për shkak të vetive anti-bakteriale që...
Yogacharya Sri B.K.S.  Iyengar lindi në Bellur, Indi në vitin 1918. Një student i Krishnamacharya,  vazhdoi të zhvillojë një stil të  “Hatha Yoga” që thekson saktësinë dhe shtrirjen… “Iyengar Yoga” është forma më e praktikuar e yogës në botë. ...
Nëse humbja e peshës është një prej qëllimeve tuaj në këtë periudhë, atëherë duhet të dini që përveç se të kujdeseni për dietën ushqimore, duhet të keni parasysh edhe të mbani një stil jetese të caktuar. Ekspertët shprehen se disa...
Modelja e njohur e “Victoria’s Secret”, Romee Strijd ka dhënë lajmin e ëmbël se është shtatzënë për herë të parë. 25-vjeçarja dhe bashkëshorti i saj Laurens van Leeuwen do të bëhen së shpejti prindër. Romee publikoi në Instagram një foto...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar