Lifestyle Kujdesi për veten

Kujdesi për veten

Pas një karriere të gjatë në fushën e modës, Victoria Beckham shumë shpejt do të lançojë një linjë bukurie. Por kujdesi që ajo tregon për lëkurën fillon që nga ushqimet që konsumon dhe jo vetëm nga produktet që përdor....
Trajtimet estetike, pijet joalkoolike e produktet e detit kanë qenë grupet që kanë shënuar uljen më të madhe të çmimeve. Rritje kanë shënuar çmimet e frutave e perimeve, të ëmbëlsirave e të produkteve të bulmetit. Të dhënat vijnë përmes...
Mund t'ju duket rastësi por nuk është e tillë, të gjitha të famshmet po shkojnë drejt kësaj ngjyre flokësh. VIP-at e njohur si Beyonce, Bella Hadid, Chrissy Teigen, Selena Gomez, Jessica Alba dhe shumë të tjera kanë zgjedhur ngjyrën...
Për shekuj me radhë, banorët e rajoneve tropikale kanë përdorur për përfitimin e tyre të mahnitshme  ujë  të kokosit, i marrë më së shpeshti nga arra të reja (ende jeshile). Eachdo arrë përmban 200 deri 1000 ml (1 deri...
Ushtrimet janë mënyra më e mirë për t’i rikthyer energjitë në mëngjes. Kësisoj, ushtrimet Qigong do jenë idealja për ta arritur një gjë të tillë. Por, përfitimet nuk mbarojnë këtu: ajo ju ndihmon edhe të humbni peshë. Përpara se...
Një nga mjetet natyrale që ndihmon në zbardhjen e njollave të errëta në lëkurë janë patatet. Ju mund të aplikoni lëng patatesh të ziera ose feta të hollë patateje në zonat e errëta të lëkurës. I lini për 10-15...
Personat që rregullisht konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezkuar nga depresioni, shkruan Dailymail. Shkencëtarët me anë të një ekserimenti të fundit kanë gjetur se njerëzit që konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezikuar nga depresioni...
Vaji i arrës së kokosit ka vlera të shumta për shëndetin e njeriut si në profilaksi, ashtu edhe në kurimin e mjaft sëmundjeve, veçanërisht për lëkurën. Tashmë nga mjekësia moderne ajo konsiderohet si “vaji që bën mrekullitë”. Vaji i arrës...
Frutat e thata janë një dashuri më vete e më të cilat nuk gjen kurrë ngopje. Studimet e ndryshme kanë treguar se mënyra më e mirë për të marrë 100% vlerat e tyre ushqyese është duke i futur paraprakisht për...
Maskat janë një ndihmë e vlefshme për lëkurën: përqendrimi i lartë i vepruesve aktivë dhe koha e zgjatur e pushimit lejojnë që të hidratohet në thellësi epiderma, të riaktivizohet, minimizohen rrudhat, skuqjet, çlodhin dhe i japin dritë lëkurës. Po si...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar