Çorapet nuk bëjnë pjesë gjithmonë në kategorinë e aksesorëve dimëror. Ato nuk janë veshje vetëm pët "interes". Së fundmi, çorapet janë aksesorë mjaft të rëndësishëm që ju ndihmojnë të dukeni jo vetëm të kuruar, por edhe me stil. Mund...
Efekti nudo apo ngjyrat intensive dhe të gjalla. Ja tendencat vjeshtë-dimër, 2017-2018 për të treguar se jeni në një formë të shkëlqyer Me ardhjen e sezonit të ri, dëshira për risi rritet: të dashura zonja apo zonjusha që pëlqeni modën,...
Adoleshentë llogariten fëmijët të moshës nga 12-21 vjet. Në këtë periudhë, ata kalojnë nëpër shumë ndryshime fizike dhe emocionale. Ndryshimet shpesh janë të dhimbshme dhe ndikojnë duke shkaktuar huti te fëmijët dhe te prindërit. Shumica e fëmijëve gjatë kësaj...
Pergatitja per "Salcë me kërpudha/ e shoqeruar me mish ose patate të fërguara." Pikë së pari grijmë qepën në pjesë sa me të imta, ndërsa kërpudhat ne fleteza te holla. Majdanozin e grijmë imët. Nxehim vajin në nje tigan...
Rita Ora do të jetë mikpritëse e mbrëmjes gala të ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards 2017”. Si çdo herë, “MTV EMA 2017” ka publikuar edhe një video, ku Rita Ora prezantohet duke treguar se vjen nga Kosova,...
  Serena, emri i së cilës është Diana Serban, ka sjellë versionin e saj të këngës origjinale “Nëntori” të Arilena Arës. Kënga është realizuar në gjuhën rumune, nën tingujt e violinës. Kënga “Nëntori” u realizuar për festivalin “Kënga magjike”. Kjo këngë...
Jemi mësuar që Dafina Zeqirin ta shohim me projekte të realizuara që nga teksti deri te klipi, por duket se ka vendosur të vijë ndryshe. Ajo solli një këngë në gjuhën angleze, që u pëlqye që në minutat e para...
Iskra Laurence, vijon të jetë jo vetëm një modele, por edhe një model për t’u ndjekur nga shumë femra. Ajo është një nga modelet që ka goditur industrinë e modës duke lënë të kuptohet që jo vetëm të jesh e...
Xhesika Berberi dhe Adrola Dushi janë dy mike të mira të cilat janë një pjesë të madhe të kohës të pranishme në jetën e njëra tjetrës. Edhe sot në një lidhje LIVE në llogarinë në Instagram, dy vajzat bukuroshe u...
I ftuar në ceremoninë e 10-vjetorit të televizionit “Ora News”, midis personaliteteve dhe emrave të njohur të politikës, muzikës e botës së televizionit, ishte edhe balerini Graciano Tagani. Në fotot që ka shpërndarë në faqen e tij në Instagram,...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar