Lifestyle Shëndeti

Shëndeti

Trajtimet estetike, pijet joalkoolike e produktet e detit kanë qenë grupet që kanë shënuar uljen më të madhe të çmimeve. Rritje kanë shënuar çmimet e frutave e perimeve, të ëmbëlsirave e të produkteve të bulmetit. Të dhënat vijnë përmes...
Asnjë nuk do të ketë flokë të yndyrshëm, që duken të pistë dhe të vajosur. Gjithsesi kjo nuk është rrjedhojë i moslarjes. Flokët e yndyrshëm zakonisht janë pasojë e prodhimit të tepërt të sebumit nga gjëndra dhjamore e kokës....
Shumica prej nesh, si duhanpirës si ata që nuk e konsumojnë, janë në dijeni për dëmet që ai i shkakton organizmit.Të thithësh tymin e duhanit i ekspozon mushkëritë dhe të gjitha veshjet mbrojtëse të muskujve, me më shumë se...
Personat që rregullisht konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezkuar nga depresioni, shkruan Dailymail. Shkencëtarët me anë të një ekserimenti të fundit kanë gjetur se njerëzit që konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezikuar nga depresioni...
Vaji i arrës së kokosit ka vlera të shumta për shëndetin e njeriut si në profilaksi, ashtu edhe në kurimin e mjaft sëmundjeve, veçanërisht për lëkurën. Tashmë nga mjekësia moderne ajo konsiderohet si “vaji që bën mrekullitë”. Vaji i arrës...
Numri i përdoruesve të vajit të kanabisit në Britani është dyfishuar në një vit... Tashmë në gjithë vendin ka 250 mijë përdorues, nga 125 mijë të regjistruar një vit më parë. Cannabis Trades Association UK thotë se janë rreth 1 mijë...
Frutat e thata janë një dashuri më vete e më të cilat nuk gjen kurrë ngopje. Studimet e ndryshme kanë treguar se mënyra më e mirë për të marrë 100% vlerat e tyre ushqyese është duke i futur paraprakisht për...
Shkencëtarët kanë paralajmëruar se mungesa e shumë  vitaminave dhe ushqyesve të duhur mund ta dëmtojnë seriozisht shëndetin. Sidoqoftë, disa ushqime që ne i përfshijmë në mënyrën e ushqyerjes mund të jenë shkatërrues për shëndetin tonë, raporton “Bright Side”, transmeton lajmi.net. Në...
Arrat braziliane janë me plot minerale, vitamina, proteina, yndyra, karbohidrate dhe fibra, andaj konsiderohen si ushqim i dobishëm për shkak të përmbajtjes së lartë të selenit. Këto janë arsyet pse duhet përfshirë këtë ushqim në menynë tuaj: Përmirëson shëndetin e zemrës Arra...
Vera e kuqe mund të jetë e mirë për stomakun, pasi rrit numrin e llojeve të ndryshme të baktereve të dobishme që mund të jetojnë atje. Në këtë përfundim kanë dalë kërkuesit, sipas të cilëve, përfitimet ka gjasa të...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar