Google Street View lindi nga një vizion që atëherë dukej i pamundur: Të vendosen kamera në makina, dhe të kapet çdo rrugë e mundshme nëpër gjithë planetin tonë. Me kohën, këto të dhëna u bënë gjithnjë e më të vlefshme....
  TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Në Kishën e Shën Sofisë monument kulture kategori e I, në lagjen “Kala” Berat kanë filluar ndërhyrjet restauruese. Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Berat bën të ditur se “ndërhyrja konsiston në restaurimin e strehëve të çatisë së...
Shifrat e situatës epidemike të shkaktuar nga koronavirusi në Shqipëri vijojnë të mbeten shqetësuese. Pesë pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë ditën e sotme, njoftoi Ministria e Shëndetësisë. në dy spitalet COVID, nuk e...
Vetmia konsiderohet si mjaft e dëmshme për shëndetin e përgjithshëm të një individi. Vitet e fundit, vetmia ka ndikuar negativisht në shëndetin mendor të njerëzve. Një studim i kryer së fundmi tregon se vetmia nuk kufizohet vetëm tek të moshuarit,...
on Bon Jovi dhe gruaja e tij Dorothea, të krishterë të devotshëm, kanë hapur zyrtarisht restorantin e tretë me staf vullnetar. Restoranti JBJ Soul Kitchen është hapur në kampusin e Univesitetit Rutgers në Newark më 22 janar. Ata thanë se restoranti...
CEO i një kompanie teknologjike sugjeron se Franca duhet të shesë Mona Lizën që të mund të përballojë krizën e shkaktuar ndaj Covid-19. Stephane Distinguin, shefi i kompanisë 'Fabernovel', e bëri sugjerimin në një intervistë, ku shpjegoi se Franca duhet...
Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur tre emisione me 10 milionë lekë të vjetra për thyerje të ligjit për parandalimin e përhapjes së Covid-19, pasi kanë qëndruar në studiot e tyre më shumë se dy persona.  
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës Behgjet Pacolli ka folur për herë të parë pas refuzimit nga ana e autoriteteve kosovare që avioni i tij privat të ulej në pistën e Aeroportit të Prishtinës, dy ditë më parë, kur ai...
Familjet dhe miqtë shpesh mblidhen bashkë për të prishur agjërimin. Shumë prej 1.8 miliard myslimanëve të botës i frekuentojnë edhe xhamitë më shpesh. Por, kriza me koronavirus këtë vit ka ndryshuar gjithçka. Sëmundja, që ka infektuar mbi 2.8 milionë njerëz dhe ka...
Sipas CNN drejtues të inteligjencës amerikane dhe sigurisë kombetare, kanë hapur një hetim mbi origjinën e koronavirusin e ri dhe mes hipotezave ato po shqyrtojnë mundësinë, që ky virus më shumë se i lindur në një treg kafshësh, ka...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar