Mësimi online vazhdon ... Ne përpiqemi gjatë gjithë kohës të jemi të saktë me ato që u ofrojmë studentëve tanë.  Unë mendoj se gjëja më e rëndësishme për momentin është që programet e përzgjedhjes nga hulumtimi ynë dhe metodologjitë...
Stresi juaj  mund të zvarritet  në jetën tuaj dhe shpesh mund të jetë i vështirë për tu shkëputur nga ju në fazat e izolimit. Në fakt izolimi e ka këtë efekt, ai ju zbërthen se kush jeni  ju në...
  Al Zarooni theksoi rëndësinë e qytetarëve të Emirateve të Bashkuara Arabe që kontribuojnë në luftën kundër koronës.  Në një gjest të madh filantropik nga  biznesmeni i Emirateve Abdul Rahim Al Zarooni, Kryetar i Bordit të Grupit Al Zarooni, njoftoi dhurimin...
https://www.instagram.com/p/B63ROO4H7Mp/?igshid=1ub8v7yakkgcl Getoar Selimi është njëri prej artistëve që në këtë panik po jep këshilla për mbrojtje. Ai me anë të një postimi në Instagram, ka bërë apel tek qytetarët që të luten dhe të besojnë në Zot. “BESONI DHE LUTUNI NE ZOT!”,...
Lana Del Rey ka anuluar gjithë turneun e saj evropian dhe në Mbretërinë e Bashkuar. Këngëtarja njoftoi lajmin “me keqardhje”, duke përmendur sëmundjen si arsye. “Më vjen keq që i la të gjithë në minutën e fundit, por kjo sëmundje më...
Arta Elezaj është aktorja që arriti të bëhet e njohur dhe e suksesshme në një periudhë shumë të shkurtër. Ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Xhakartës’ në serialin ‘O sa mirë’, Arta mori gjithë vëmendjen e publikut...
Këngëtarja e njohur shqiptare, Flaka Krelani, ka gati projektin më të ri muzikor. Kënga titullohet “Playa” dhe është në bashkëpunim me hip hop artistin e njohur Young Noble, i cili është anëtari i grupit të 2Pac, “Outlawz”. Këtë e ka bërë...
Filozofia e Yogës, shpesh e përmendur thjesht si yoga, është një nga gjashtë darshanët kryesorë, ose shkollat ​​ortodokse të Hinduizmit. Origjina e kësaj filozofie është e paqartë, por referencat e para mund të gjenden në Upanishads nga mijëvjeçari i...
Këngëtarja e njohur Jennifer Lopez duket se po kalon një periudhë të keqe në lidhjen e saj me partnerin Alex Rodriguez. 50-vjeçarja është fotografuar në gjendje të rëndë, teka shihet duke debatuar me partnerin brenda makinës së tyre, ndërsa ndodhen...
Dy ditë më parë Riselda Sejdiu dhe nëna e saj festuan ditëlindjet në kryeqytetin e luksit Dubai dhe një postim që na bëri përshtypje ishte dhe ai i bloggeres dhe hair artistes Migena Skënderaj. "Gëzuar ditëlindjen tezja ime bukuroshe...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar