Një  balerinë dhe artiste e vërtetë si Klaudia  Pepa gjithnjë di si të jetë në pikë të vëmendjes... Ajo numëron mbi 612 ndjekës në profilin e saj në Instagram, ku ndan me fansat   postime që kanë të bëjnë...
Tashmë marrëdhënia e dy aktorëve të famshëm të “Hollywood”-it, Angelina Jolie dhe Brad Pitt, është një histori e shkuar. Teksa kanë kaluar tre vite që kur u paraqitën letrat e divorcit, Angelina thuhet se është duke krijuar një romancë të...
Yjet e Hollywood janë përfshirë aq shumë në biznes sa tani kërkojnë të nxjerrin para nga çdo gjë. Pas Sylvester Stallone, edhe John Travolta ka filluar të marrë para për çdo foto që bën me fansat. Teksa mori pjesë më...
Yogacharya Sri B.K.S.  Iyengar lindi në Bellur, Indi në vitin 1918. Një student i Krishnamacharya,  vazhdoi të zhvillojë një stil të  “Hatha Yoga” që thekson saktësinë dhe shtrirjen...  “Iyengar Yoga” është forma më e praktikuar e yogës në botë.  Drita...
Koreografja dhe pedagogia e Universitetit të Arteve aktualisht është duke përgatitur  projektin e saj të fundit bëhet fjalë për workshopin  mbi vallëzimin e xhazit që do të drejtohet nga vetë Riselda. Ky workshop do të mbahet në Dubai në...
  Le të flasim pak për artin e vërtetë dhe çfarë  quajmë art?  Në këtë rast të veçantë do të flas për artin e krijimit, çfarë është një lëvizje krijuese pa muzikë në sfond?  Unë do të thoja që është...
Kylie miliarderja 22-vjeçare, Kylie Jenner, u bë nënë për herë të parë një vit më parë. Ajo solli në jetë një vogëlushe të cilën së bashku me partnerin, Travis Scott, e pagëzuan me emrin Stormi. Stormi është kthyer në një ndër...
Lizzo është duke i paditur vëllezërit kompozitorë, të cilët po kërkojnë t’u njihet merita për hitin e saj “Truth Hurts”. Vetëm disa orë pasi krijuesja e hitit u pajtua t'i jepte merita Mina Lionessit për këngën në fjalë, këngëtares që...

Po rikthehet Ledina!

https://www.instagram.com/p/B2eSAuJC-Gz/?igshid=1xoi6x0dpi2xy Kemi një parandjenjë që këngëtarja e njohur dhe e dashur e publikut shqiptar Ledina Çelo, do të na befasojë me projektin e saj të ardhshëm. Një mikrofon i postuar në storin e Ledinës na bëri të kuptojmë qartë që...
Dua Lipa së fundi ka vizituar universitetin prestigjioz të Kembrixhit, për të folur rreth asaj se si është të jesh grua e re në industrinë e muzikës. Ajo u shpreh e lumtur për këtë mundësi si dhe tha se edhe...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar