Risi Mulli

Risi Mulli

Aktori 39 vjeçar hoqi të gjithë ata që ndiqte në këtë rrjet social, pasi po do që të pushojë pak. “Të gjithë artikujt se si Instagram shkakton stres dhe ankth, janë të vërteta.Po ju them lamturmirë të gjitha pushimeve të...
Ai është blogger, opinionist, autor programesh dhe tekst shkrues. Olti Curri prej shumë vitesh është pjesë e medias shqiptare dhe nuk përton asnjëherë të thotë mendimin e tij troç . Karrierën e tij e ka nisur me Radio Perla...
https://www.instagram.com/p/Bysw6Lnn1Es/?igshid=1rvpoxexil71g Jemi në sezon provimesh edhe në sezon emocionesh dhe sigurisht që pesha më e madhe është pikërisht pesha e pedagogëve se si ti realizojnë provimet e tyre në mënyrën me dinjitoze... https://www.instagram.com/p/Bys6wb6HN0Q/?igshid=1iz8l72dkn096 Pikërisht një nga provimet që na u duk sikur...
Dr. Riselda Sejdiu sot ndau me ne një lajm vërtetë shumë të bukur... Në webs-it më të ri riseldasbooks.al ,do të gjeni 8 -të librat kushtuar artit, shkrncës dhe yogës nga autoria dr.Riselda Sejdiu. Librat e pedagoges dhe koreografes...
Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Koreografja dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu tashmë shquhet për mënyrën se si ajo di të sjelli vërtetë artin e vërtetë dhe tepër unik... Po flasim për ftesat e librit më të ri në treg, “Yogaland” nga...
Pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu së shpejti  do të sjell në treg librin e saj të tetë kushtuar Yog-ës me titull, “Yogaland”. Autoria e shtatë librave të saj shkencor kushtuar teknikave të kërcimit edhe kësaj rradhe dr.Riselda Sejdiu...
Koreografja , autoria dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu, sot na prezantojë me detajin më të bukur. Ajo tashmë , është duke sjellë për tregun shqiptar librin e saj të ri kushtuar Yogës. Libri “Yogaland” ndryshe nga...
Ajo është një nga moderatoret më të njohura shqiptare dhe nuk ka shqiptar të madh dhe të vogël që të mos ketë parë të paktën një herë emisionin e saj të pasdites. Bëhet fjalë për Rudina Magjistarin, moderatoren e...
Artikull nga dr.Riselda Sejdiu Të qenit i lumtur është një gjendje subjektive, emocionale, e cila shpesh është më pak intensive dhe më pak e mundshme të stimulohet nga një stimul i veçantë sesa ndjenja emocionale. Humori zakonisht ndikohet nga cilësia dhe...
- SPONSOR -Smiley face

Duhet Lexuar