- SPONSOR -Smiley face

”Rolling Loud “është duke pushtuar vendin në qendër të qytetit të Los Anxhelos këtë sezon pushimi, duke marrë mbi Bankën e Kalifornisë Stadium dhe Parkun Ekspozita më 14 dhe 15 dhjetor. RL e bëri të ditur zyrtarisht  të premten (12 tetor ), duke njoftuar se Cardi B, Lil Wayne, Post Malone dhe Lil Uzi do të shërbejnë dhe performojnë si headlinerët e natës.

Festivali dy-ditor përmban një formacion të vendosur që duhet të kujdeset për një audiencë të gjerë, duke përfshirë paraqitjet nga Wiz Khalifa, Ty Dolla $ ign, Nipsey Hussle, Juice WRLD, Gunna, 21 Savage, Trippie Redd, Smokepurpp, Buddy dhe shumë të tjerë për ditën e parë.,transmeton mulliri.al. Të pranishmit e së shtunës (15 dhjetor) do të trajtohen në mesin e të rinjve nga Young Thug, Kodak Black, Playboi Carti, Lil Yachty, Tyga, Saweetie, Lil Skies, Shefi Keef, Mozzy dhe Blocboy JB.

Biletat për këtë vestival madhështor mund të blihen  në faqen e internetit të Rolling Loud, me kalime dy-ditore të pranimit të përgjithshëm duke filluar në $ 199. Biletat  VIP janë gjithashtu në dispozicion për festivalin SoCal, transmeton mulliri.al.

- SPONSOR -Smiley face