Nata e parë e edicionit të 19 i Këngës Magjike i trasmetuar mbrëmë drejpërdrejtë nga Pallati i Kongreseve, përveçse performancave të bukura të këngëtarëve, ka pasur si protagonist edhe humorin e Besart Kallakut dhe Erion Isai. Aktorët shumë të talentuar kanë ndezur skenën duke krijuar një atmosferë plot gjallëri me humorin e tyre aq sa publiku, prezantueset si dhe juria nuk përmbanin dot të qeshurat. Dyshja perfomoj “kengën” e tyre, duke i vënë zjarr skenës me veshjen e tyre “sharmante dhe lëvizjet sensuale.  Kritikave të jurisë ato i janë përgjigjur me batuta që shkaktuan plot të qeshura.

Ndërkohë që Besi shkëlqente me performancat e tij shikoni cfarë bëntë Xhensila.

- SPONSOR -Smiley face

Krenare në çdo moment për Besin ajo nuk ka humbur rast ta shprehë dashurinë e saj për të duke e quajtur “Lumturiaaa ime”, Krenaria ime”. Fjalë shumë të bukura ato të Xhensilës për Besin dhe mulliri.al i uron çiftit të jenë gjithmonë kështu të lumtur

- SPONSOR -Smiley face