Mbrëmë është shpallur lista e plotë e nominimeve në ngjarjen e madhe ‘American Music Awards 2018’, në të cilën përfshihen edhe Bebe Rexha dhe Dua Lipa.

Dua Lipa është nominuar në kategorinë ‘artisti i ri i vitit’ kurse Bebe ka arritur të jetë pjesë e dy kategorive ‘Bashkëpunimi i vitit’ dhe ‘Kënga më e mirë e zhanrit Country’.

- SPONSOR -Smiley face

Ajo çka ra në sy ishte se  Rita Ora  nuk është nominuar në asnjë kategori.

- SPONSOR -Smiley face