Pas një ndërprerjeje të gjatë prej 6 vjetësh, Christina Aguilera më në fund është kthyer nga tifozët e saj me videon e Accelerate, singel  i parë  nga albumi i ri Liberation.

Ajo, njoftoi disa orë më parë në profilin Instagram @xtina, që kënga  plotësisht mund të dëgjohet në  kanalin e   YouTube, dje më 3 Maj.

- SPONSOR -Smiley face

Videoja, drejtuar nga Zoey Grossman, zbulon pamjen e re të Christina Aguilera. Një vështrim i vendosur ndryshe nga ai me të cilin këngëtarja disa muaj më parë u paraqit si një gjykatëse speciale për  RuPaul Drag Race.

E vetme, përshpetoj bashkëpunimin  reperin Ty Dolla $ IGN dhe 2 Chainz, parashikon ardhjen e albumit të ri  Christina Aguilera, “Lirim”e cila do të jetë në dispozicion në gjithë botën nga 15 qershor.

Liberation është albumi i shtatë regjistruar në studio nga ylli pop dhe në mesin e 15 këngë të reja, së bashku , përfshin një duet me Demi Lovato dhe një bashkëpunim me këngëtarët  Keida & Shenseea .

A post shared by Christina Aguilera (@xtina) on

- SPONSOR -Smiley face