Përgatitja
E pjekim cous cousin në një tenxhere për rreth 2 minuta., Shtojmë të njëjtën sasi uji të zier, e mbulojmëv dhe e leme të thahet. Kur cous cousi te kete thithur gjithe ujin, i hedhim pak vaj ulliri dhe e përziejmë.

Ndërkohe marrim qiqrat që i kemi zier perpara, i hedhim në mikser dhe i shtojmë një lugë tahin, lengun e gjysem limoni, majdanoz, hudhër të shtypur, kripë, piper, pak spec te kuq dhe i frulojme derisa te marrim një krem të njëtrajtshëm. E shërbejmë cous cousin me kremin e qiqrave duke marrë një pjatë shumë të shijshme dhe të ushqyeshme.

- SPONSOR -Smiley face

Përbërësit

250 gr cous cous,
Pask kripë
1 luge e vogej vaj Per kremin e qiqrave:
100g qiqra të thata,
1 thelp hudhër,
2 luge krem suzami tahin,
1 lugë e vogël kripë deti,
spec i kuq djegës.

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face