Ish- futbollisti David Beckham i prekur nga historia e Moin Younis, 17-vjecarit me sindromën “Acorns” vendosi të marrë pjesë në ceremoninë e “Pride of Britain” për t’i dorëzuar vetë djaloshit çmimin “Krenaria e Britanisë” me të cilin është vlerësuar. Beckham pikërisht idhulli i tij dhe e ka surpizuar duke i dhënë çmimin ishte. Për këtë çmim të veçantë 17-vjeçari është shprehur se kjo ishte dita më e bukur e jetës së tij dhe tashmë që është bërë ambasasor i sindromës “Acrons” do të bëjë çmos që të ndihmojë individë të tjerë të prekur nga kjo sëmundje. “Acorns” është një sëmundje që konsiston në krijimin e flluskave dhe gjakderdhjeve në momentin që preket lëkura.

- SPONSOR -Smiley face

 

 

- SPONSOR -Smiley face