Kur një artist kryen veprime të çuditshme, a duhet të habitemi?

Në këtë liste do të shihni  përmbledhje të momenteve të divave muzikore me kërkesat e cuditshme të tyre.

- SPONSOR -Smiley face

Jay Z

Ne do ta nisim listën me gjysmën e Fronit Jay Z. Eshtë ndoshta një nga yjet më të mëdhenj,  që sa prek mikrofonin cdo gjë bëhet e jashtëzakonshme. Por diva ka kërkesa të egra kur qëndroni në një hotel.

Justin Bieber

Justin Bieber ka pasur shume histori për të bërë gjëra të diskutueshme që nuk bëjnë mirë për imazhin e tij.

Mbretëresha Diva Mariah Carey

Ajo që duhej të ishte një detyrë e thjeshtë për t’u kthyer dritat e Krishtlindjeve në një qendër tregtare, Carey u shndërrua në diçka tjetër.

Ajo donte të bënte një hyrje të madhe, kështu që një nga kërkesat e saj do të sillet në një Rolls-Royce me një tapet roz. Por kjo ishte vetëm fillimi.

Ajo donte gjithashtu 20 kotele të bardha dhe 100 pëllumba të bardha për ta rrethuar atë ndërsa ajo ndizte dritat. Kjo u mohua për shkak të çështjeve të sigurisë. Një burim tha, “në fund, u bë e qartë se për shkak të shëndetit dhe sigurisë, nuk kishte asnjë mënyrë që ne të mund të kemi kafshët ne kete vend.

Gaga

Kjo është diçka që mund të presësh vetëm nga Lady Gaga. Nëse do te degjonit se dikush ose thashethem. Kur keni të bëni me Gagën, i njëjti person që ka veshur një veshje të mbuluar me mish për të kryer, çdo gjë është e mundur.

Gjatë nje turnet të Monster’s Ball në vitin 2010, ajo kishte një numër kërkesash interesante. Postera të David Bowie dhe Elton John, dhe ndoshta kërkesa më e errët: një manekin me flokë pubik të fryrë. Ajo i donte te gjitha  këto gjëra përreth saj.

- SPONSOR -Smiley face