Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është një ndër emrat  më të dashur për publikun shqiptar, por jo vetëm pasi muzika e saj ka bërë për vete qindra mijëra njerëz në botë. Ajo prej vitesh tashmë punon dhe jeton së bashku me familjen në Angli.

E ndërkohë që nga sondazhi për zgjedhjet historike të ditës së djeshme nxorën fitues, Boris Johnsonin këngëtarja shqiptare ka reaguar ashpër për fitoren e tij.

Ky reagim i Duas nuk është i vetmi kundër Jonhsonit, pasi edhe herë të tjera ajo ka ironizuar dhe kundërshuar postin e tij si kryeministër i Anglisë. “Ky është kryeministri.Çfarë fatkeqësie totale e ndyrë. Urime Angli ti me të vërtetë dështove.”-shkruan Dua krahas fotos  së tij.
- SPONSOR -Smiley face

Image

 

 

- SPONSOR -Smiley face