Mario Dedivanovic është një nga shqiptarët më të njohur në botë dhe shpesh e ka përdorur famën e tij për të promovuar vendin e tij, Shqipërinë. Ditën që tërmeti goditit Shqipërinë ai ishte nga të parët që dhuroi për të prekurit nga tërmeti dhe nisi një fushatë për mbledhje të shumave monetare. Por këtë herë ai na ka treguar një histori tepër të bukur:

“Bizhuja e pare qe i dhurova vetes. Kam dhuruar dhe here te tjera bizhu, por kurre vetes. Po ecja ne nje qender tregtare me babain dhe vellain per ti blere babit nje pallto dimri dhe me zuri syri kete varese qe shkelqente pertej xhamit. Vellai me shtyu te hyja brenda se une nuk doja. Ai me tha “Ti ke punuar qe 12 vjec dhe si ke blere kurre vetes asnje bizhu. Duhet ta blesh” Une i thashe nuk e kam te nevojshme ta kem, por e dua dhe mendoj se e meritoj. Tani ajo qendron ne zemren time. ❤️Por kam dhuruar te njejten shume sa varesja (shen.ed.3000$) per te ndihmuar familjet e prekura nga termeti ne Shqiperi.🇦🇱Ajo cfare dua te them eshte te duash veten dhe ta trajtosh veten njesoj sic trajton te tjeret. Jeta eshte e bukur dhe jam i lumtur qe kam nisur ta jetoj @makeupbymario”, ka shkruar ai në Instagram.

View this post on Instagram

First piece of jewelry I’ve ever gifted myself ♥️👐🏼 I’ve gifted others jewelry many times but never myself. I was walking through the mall the other day with my brother and father to find my dad a winter coat and I saw this sparkling through a window from the corner of my eyes and my brother told me to go inside and look at it. I said no way but he pushed me in. He said “bro, you been working so hard since you were 12 years old and you’ve never bought yourself a piece of jewelry. You need to get this” I said No I don’t need to get it but I think I really want it and I know I deserve it. It rests on my heart now ❤️ I also donated the equal amount of the necklace to help the families effected by the earthquake in Albania 🇦🇱 I guess my point is to Love yourself and treat yourself equally as well as you do others. 🙏🏻 Life is beautiful and I’m so happy to start living it xo

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on

- SPONSOR -Smiley face

 

- SPONSOR -Smiley face