Rikthehet maratona ne sheshet e Tiranës. Ky event është përshëndetur nga qytetarët të cilët janë regjistruar për një pjesëmarrje të gjerë. Por në të njëjtën kohe kryetari I bashkisë Z. Erion Veliaj, ne një status postuar në llogarinë e tij në instagram shkruan: “Mirëmëngjes Tirana. Mos e humb fundjavën e fundit për tu përgatitur për maratonë“

Në datën 15 Tetor qytetatrët do të pushtojnë gjithë Tiranën. Atmosfera pritet të jetë fantastike pasi cdo vit qytetarët ndërgjegjësohen dhe behen pjesë eventesh e aktivitetesh të ndryshme sociale.

- SPONSOR -Smiley face

Vjet maratona pushtoi autostradën, me një pjesmarrje prej 1200 personash, këtë vit do të pushtojnë gjithë Tiranën thonë aktivistët. Maratona është ndarë në tre kategori,

Gjysëm maratonë 21 km

Tirana 10k, që është 10 km

Dhe maratona 5 km

Nëse nuk do të vraposh, mund të shijosh atmosferën fantastike në 15 Tetor

  

- SPONSOR -Smiley face