Olta Daku është aktoria e shumë roleve dhe shumë  produksioneve në teatër, kinema dhe televizion. Në dukje, natyrë paqësore,por në punë tepër kërkuese. Kështu e përshkruajnë Oltën kolegët dhe bashkëpunëtorët e saj të afërt. Olta Daku është aktore tepër e talentuar si në dramë po ashtu edhe në komedi.

- SPONSOR -Smiley face

Aktorja ka postuar një foto në instagramin e saj ku shihet me një filxhan të madh kafeje dhe thotë: “Mirmëngjes. Një kafe t’shkurtër të lutem”, është e madhe Olta Daku dhe pikë. Përveçse na mrekullon dhe na dhuron emocione në rolet e saj ,ajo na dhuron pa fund edhe pozitivitet në botën virtuale. Sa bukur ta nisësh ditën duke ndjekur Oltën!

- SPONSOR -Smiley face