Endrit Mertiri, fotografi i talentuar shqiptar është i njohur edhe përtej kufijve.

Kjo gjë vërtetohet edhe nga një rast i fundit. Faqja “wedddingdresslookbook” me rreth 1.1 milionë ndjekës ka postuar foton e Mertirit me modelen Oriola Marashi, por pa e cituar emrin e fotografit.

- SPONSOR -Smiley face

Në këtë mënyrë faqja përfiton autorësinë dhe mbledh klikime dhe followersa.

Talenti i fotografit është mëse i dukshëm edhe në shkretëtirë, por talenti i tij meriton të atribuohet.

Endriti ndoshta nuk e ka vënë re këtë foto, por Mulliri.al nuk i shpëton gjë!

 

- SPONSOR -Smiley face