Një nga habitë e reja që ka fiksuar rrjetin është pikërisht ngjashmëria e vajzës së Madonnës me Lady Gagën. Lourdes është shfaqur në Javën e Modës në New York gjatë sfilatës së Proenza Schouler dhe tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, pasi është rritur shumë nga hera e fundit që është shfaqur publikisht.

Menjëherë në Twitter kanë qarkulluar disa foto që tregonjë ngjashmërinë e tyre, në kohën kur Gaga ishte vite më e re. Por postimet nuk janë mjaftuar me kaq, pasi kanë treguar se një ngjashmëri e adhe ekziston dhe mes Madonnës dhe nënës së Lady Gagës.

- SPONSOR -Smiley face

- SPONSOR -Smiley face