Lady Gaga u pagua për Steve Jobs dhe u paraqit në skenën Giant Rainbow në Apple Park , dje më 17 Maj, transmeton mulliri.al.

Ngjarja, e cila shënoi hapjen zyrtare të “Apple Park”, ku solli Gagën si një ylber. Ajo kishte vendosur një parukë dhe kostumini saj ishte komplet neon.

- SPONSOR -Smiley face

Gaga këndoi disa këngë nga hitet e saj , duke përfshirë edhe çmimin e saj  “Shallow” nga “A Star Is Born.” Ajo gjithashtu ndaloi për një moment heshtjeje për themeluesin e Apple Steve Jobs, i cili vdiq nga ndërlikimet pas kancerit pankreatik në vitin 2011.

Drejtori i Përgjithshëm i Apple, Tim Cook, falënderoi Jobsin me një mesazh të përzemërt që postoi pas ngjarjes dhe falënderoi Gagën për “bërjen e kremtimit tonë të paharrueshëm”.

- SPONSOR -Smiley face