Yoga eshte nje teresi teknikash trupore dhe mendore, e cila kanalizon energjine tuaj duke vene ne ekuiliber trupin,mendjen dhe shpirtit. Jane me shume se 100 tipe te ndryshme yogash ,por me te shumtat perqendrohen ne ushtrimet e frymemarrjes te kombinuar me posturen e duhur duke vene ne pune grupe te caktuara muskujsh.
Duke ndjekur mesimet e Dr.Riselda Sejdise do te nisni nje udhetim te kombinuar me hapat e para te meditimit duke provuar ndjesi qe sdinit qe ekzistonin,per te gjetur bukurine e vertete,unin tuaj.


Per skeptiket ose jospiritualistet ja disa fakte shkencore si ndikon yoga tek ne:
✓ Rrit perqendrimin fizik dhe mendor.
✓ Redukton stresin dhe ankthin.
✓ Rrahjet e zemres dhe qarkullimi i gjakut normalizon.
✓ Rrit fleksibilitetin.
✓ Drenon limfen ne trupin tone.
✓ Ekuilibron nivelet hormonale.
✓ Ndihmon te humbisni peshe.
✓ Do te dukeni me te rinj.
✓ Redukton pagjymesine.
✓ Do te cliroheni nga dhimbjet kronike.
✓ Forcon kujtesen.
Keshtu behu gati dhe dhuroi vetes ate qe meriton.

- SPONSOR -Smiley face

Miracle Yoga Stretching nga mulliri.al. Përveçse relaksimit dhe meditimit ,ju do gezoni dhe forma trupi te adhurueshme…Nuk me besoni? Provojeni tani!

- SPONSOR -Smiley face