Ka qenë miku i saj dhe bashkëpunëtori në punë, Eraldo Rexho, i cili ka shpërndarë njoftimin se homazhet për gazetaren Adela Xhamani, do të mbahen nesër në Kavajë.

- SPONSOR -Smiley face

“Sot e kam të pamundur të shkruaj për ty Adela… Por meqë të gjithë e dinin miqësinë tonë, e kam unë për detyrë t’i njoftoj të gjithë dashamirësit e tu, se nesër ora 12:00, në Kinemanë e qytetit tënd, Kavajës, do të mbahen homazhet për ty engjëll dhe prej aty do bëhet përcjellja jote për në banesën e fundit…”, shkruan Eraldo.

 

 

 

- SPONSOR -Smiley face