Disa kohë më parë, përpara  se Hailey të lidhej me Justin, modelja ka qënë e lidhur me këngëtarin Shawn Mendez. Vetë Shawn e pranoi që ka qënë në lidhje me modelen në një intervistë por ata u ndanë më pas në maj të 2018. Pasi modelja u nda me Shawn, ajo u lidh me Justin me të cilin lidhi dhe kurorë. Por ajo që i ka lënë pa fjalë fansat ka qënë veprimi i Shawn i cili pëlqeu një foto të Hailey që e kishte publikuar Justin. Menjëherë pas këtij veprimi fansat filluan me teoritë e tyre por Justin u ktheu direkt përgjigje duke shkruar : “Qetsohuni janë thjesht shokë”. Epo të paktën Justin na tregoi se edhe pse u ndanë një vit më parë, të paktën Shawn dhe Hailey kanë ngelur miq…

- SPONSOR -Smiley face